شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622252
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی:

دستگاه قضائی استان مرکزی یک روز حبس و یک ریال جریمه برای کارگران صادر نکرده است

دستگاه قضائی استان مرکزی یک روز حبس و یک ریال جریمه برای کارگران صادر نکرده است
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: دستگاه قضائی استان مرکزی یک روز حبس، یک شلاق و یک ریال جریمه برای کارگران صادر نکرده و متأسفانه شایعاتی که در روزهای گذشته مبنی بر قطعی شدن رأی دادگاه تجدیدنظر که رسانه های معاند هم از آن سوء استفاده کردند بی انصافی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت‌الاسلام موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی امروز در جمع کارگران شرکت آذرآب اراک گفت: ایجاد وفاق و همدلی در استان مرکزی برای تحقق جهش تولید یک اتفاق بسیار مبارک و قابل ستایش است.

موسوی اظهار کرد: در جلسه اخیر شورای تامین استان مسئله تحقق جهش تولید و مشکلات صنایع استان به طور تخصصی بررسی شد و به لطف خدا یک همدلی و هم افزایی و ایده مشترک برای حل مشکلات وجود دارد و همه در استان به دنبال این هستیم فضای کسب و کار در استان یک نشاط و پویایی داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های ریاست قوه قضائیه جهش تولید در محوری ترین کارها و سیاست های قوه قرار گرفته که یکی از نمودهای آن این است که ما در مسئله تولید و صنعت دادخواست محور حرکت نمی کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در محیط های کارگری و کسب و کار تنها به دنبال پویایی هستیم و در راستای رفع موانع تولید که مربوط به دستگاه قضائی است به طور جدی در میدان عمل قرار داریم.

موسوی با اشاره به اینکه حمایت های همه جانبه دستگاه قضائی از حقوق قانونی کارگران در دستور کار است و هرگونه حمایت قضایی و حقوقی که نیاز باشد انجام خواهیم داد گفت: متاسفانه امروز فضای اقتصاد جهانی و به تبع آن در کشور به واسطه کرونا آسیب هایی دیده و مشکلاتی ایجاد شده است و لذا باید توجه بیشتر بر مسئله اقتصاد و خصوصا تولید داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مشکل سهام دار شرکت آذرآب یک موضوع مهم است و البته این باید در سطح ملی پیگیری شود افزود: ایجاد نقدینگی شرکت آذرآب از اولویت های دوم است که این موضوع باید در کار گروه های تخصصی مورد بحث قرار گیرد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: مطالبات از آذرآب که عمدتا بیمه ها، بانک ها، مالیات و دارایی هستند نباید برای تولید این شرکت مشکل ایجاد کند و رایزنی برای دستگاه های مسئول برای کاهش فشارها یک اولویت مهم است که باید به آن توجه شود.

موسوی با تاکید بر اینکه حق، قانون و عدالت ملاک کار دستگاه قضائی است بیان کرد: در برخورد با کارگران سعی کرده ایم رافت اسلامی اولویت باشد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضائی استان مرکزی یک روز حبس، یک شلاق و یک ریال جریمه برای کارگران صادر نکرده و متاسفانه شایعاتی که در روزهای گذشته مبنی بر قطعی شدن رای دادگاه تجدید نظر که رسانه های معاند هم از آن سوء استفاده کردند بی انصافی بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622252
ارسال نظر
نظرات