شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 20:47 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622300
شاعر اصفهانی مطرح کرد:

دلنشینی شعرهای پر از احساس صائب بر طبع ایرانیان/ فضای مجازی به مکتب شعر اصفهان رونق داده است

دلنشینی شعرهای پر از احساس صائب بر طبع ایرانیان/ فضای مجازی به مکتب شعر  اصفهان رونق داده است
شاعر اصفهانی گفت:احساس در شعرهای صائب پر رنگ تر است و به دلیل طبع احساسی ما ایرانی ها، این شعرها دلنشین تر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فردوسی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه سبک اصفهانی و یا هندی یکی از سبک هایی است که نسبت به دیگر سبک ها از ظرافت و ریز بینی بیشتر برخواردار است، اظهار کرد:  اصفهانی سبکی است که بر  پایه آریایه های ادبی استوار شده و این آرایه ها اینقدر زیبا بوده که به یک سبک تبدیل شده است.

 
شاعر اصفهانی گفت: شاعران در سبک عراقی مانند سعدی از این آرایه ها در شعر به عنوان چاشنی استفاده می کردند و اما اینقدر این آرایه ها کم کم محوبیت پیدا کرد و توانست جای خود را در بین سبک ها باز کند.
 
وی افزود: از جایی هم استفاده از این آرایه ها با توجه به نکته سنجی ها و پیدا کردن روابط عینی و تصویفی بین فضای بیرون و درون، تبدیل به یک افتخار شد.
 
فردوسی با بیان اینکه حضور صائب تبریزی در اصفهان باعث شد این سبک شعر در اصفهان رونق بگیرد، تصریح کرد: و از آنجایی که طبع شعر فارسی به نوعی بیت محور است و همیشه ما ایرانی ها یک بیت زیبا در ذهنمان است و برای اینکه نمک کلاممان باشد از یک بیت در صحبت هایمان استفاده می کنیم.
 
وی اضافه کرد: بهترین و ماندگار ترین بیت ها را می توان در سبک اصفهانی دید؛ استقبال از سبک اصفهانی و یا هندی اخیر دو مرتبه به رونق خود رسیده که فضای مجازی را می توان یکی از دلایل آن نام برد.
 
این شاعر اصفهانی با توضیح اینکه به دلیل حضور صائب تبریزی در اصفهان انجمن های ادبی تشکیل می شوند، بیان کرد: برخی از انجمن های ادبی اصفهان صائب خوانی دارند و شعر های صائب تبریزی در محافل ادبی اصفهان خوانده می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: احساس در شعرهای صائب پر رنگ تر است و به دلیل طبع احساسی ما ایرانی ها، این شعرها دلنشین تر است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1622300
ارسال نظر
نظرات