شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 19:29 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622309
شهردار قم:

باغ پرندگان تا شهریور ماه افتتاح می شود /خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و شهرداری هستند

باغ پرندگان تا شهریور ماه افتتاح می شود /خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و شهرداری هستند
شهردار قم با اشاره به اینکه باغ پرندگان تا شهریور افتتاح خواهد شد، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و شهرداری هستند البته به طور سالم و بدون سیاست زدگی و قبیله ای چرا که اگر مطالبات مردم و مشکلات شهر به درستی به مدیریت شهری منتقل شود می توانیم به یک توسعه شهری پایدار و درست برسیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید مرتضی سقائیان نژاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری شهردار و معاونین با اشاره به نخستین جشنواره رسانه ای شهر ما، اظهار داشت: این اقدام بسیار ارزشمندی است که در قم انجام می گیرد در گذشته هم انجام نشده است.
وی ادامه داد: هدف این جشنواره موضوع یابی در حوزه شهری است که اگر این مشکلات و کمبودها در شهر به دست بیایید می توان به آنها به خوبی رسیدگی کرد.
شهرداری ها بیش از 370وظیفه دارند
شهردار قم با اشاره به اینکه 80 درصد مسائل مربوط به خدمات شهری و شهرداری است، افزود: این جشنواره به نوعی خبرنگاران را از سمت روزمرگی به سمت تخصصی شدن سوق می دهد تا مسائل شهری را به صورت تخصصی بررسی کنند.
وی اضافه کرد: شهرداری ها بیش از  370 وظیفه دارند و کار آنها بسیار متنوع است و بسیاری از موضوعات به دلیل گستردگی کار مغفول می ماند.
سقائیان نژاد با اشاره به مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران خاطرنشان کرد: این مثلت می تواند بسیار و بسیار در امور شهری مهم باشد.
خبرنگاران پل ارتباطی مردم و شهرداری هستند
وی ابراز داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و شهرداری هستند البته به طور سالم و بدون سیاست زدگی و قبیله ای چرا که اگر مطالبات مردم و مشکلات شهر به درستی به مدیریت شهری منتقل شود می توانیم به یک توسعه شهری پایدار و درست برسیم.
شهردار قم با اشاره به اینکه 71درصد مردم شهرنشین هستند و امورات آنها بسیار پیچیده و متنوع است، گفت: حل مشکلات مردمی، مدیریت هماهنگ و یکپارچه، اقتصاد شهری ، هویت شهر، توسعه شهر، بازآفرینی اطراف حرم، سیما و منظر ایرانی و اسلامی ، ارتقا کیفیت زندگی، شهر و سبک زندگی شهروندان، اخلاق شهروندان، نشاط اجتماعی، عمران و آبادانی، ترافیک و حمل و نقل، شهر هوشمند، زیست بوم شهر، مفاهیم ارزشی در مدیرت شهری و بسیاری از موارد دیگر همه در مسئله موضوع یابی دخالت دارند.
وی ادامه داد: برای هر جا و مکانی طرح جامع داریم اما برای خبر و خبرنگاری طرح و چارچوب نداریم.
جذب 70میلیارد تومان سرمایه در ماه گذشته برای استان
سقائیان نژاد با پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: در ماه گذشته 70میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در قم بسته شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای قم نمی توان هر سرمایه گذاری را جذب کرد، باید سرمایه گذاری جذب شود که کارآمد باشد تا پروژه به نتیجه برسد نه مانند برخی پروژه ها نیمه تمام بماند.
کاهش بدهی های شهرداری قم از دوهزار میلیارد به 700میلیارد
شهردار قم با اشاره به اینکه در بدو ورود به قم شهرداری 2هزار میلیارد بدهی داشته است، گفت: امروز این بدهی به 700میلیارد رسیده است.
وی افزود: شهربازی و باغ پرندگان قم تا شهریور ما افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622309
ارسال نظر
نظرات