شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622410
وزیر جهاد کشاورزی:

افزایش قیمت مرغ بی دلیل است/ 200 هزار تن سیب زمینی مازاد داریم

افزایش قیمت مرغ بی دلیل است/ 200 هزار تن سیب زمینی مازاد داریم
کاظم خاوازی گفت: تضمین می کنیم مرغ و گوشت در سفره های مردم به وفور وجود داشته و دلیل خاصی برای افزایش قیمت مرغ نمی بینم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم خاوازی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت تولید و امنیت غذایی ارتقای بخش غذایی کشور عهده دار است و تضمین می کنیم مرغ و گوشت در سفره های مردم به وفور وجود داشته و کمک می کنیم قیمت کاهش پیدا کند .

وی در پاسخ به این سوال که علت افزایش مرغ چیست افزود: دلیل خاصی برای افزایش قیمت مرغ نمی بینم به اندازه کافی نهاده های دامی وجود دارد و بانک مرکزی و وزرات صمت همه کمک می کنند نهاده های در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد و قیمت را برای تولید کنندکان نیز افزایش داده شده است، بزودی بازار کنترل می شود.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که زمان دقیق کنترل بازار چه وقت خواهد بود گفت: این به عهده وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار است انشالله به موقع گزارش خواهند داد ما در زمینه تولید و وفور آن در حال تلاش هستیم و از افتخارات ما این از بیش از نیاز گوشت مرغ  و شیر و تخم مرغ تولید می شود.

وی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم ده و نیم تا یازده میلیون تن گندم خریداری کنیم و حدود 14 میلیون تن برای امسال تولید داشته باشیم.

خاوازی در پاسخ به اینکه قیمت خرید تضمینی و خرید بموقع چگونه مدیریت می شود ابراز داشت: نامه ای آماده کردیم و باکشاورزان زیادی صحبت شده و آنالیز  قیمت اتفاق افتاده است پیشنهادات به سازمان برنامه بودجه ارائه و امیدواریم در اسرع وقت بتوانیم قیمت کشت پاییزه کلزا و گندم و سایر دانه های روغنی را به استحضار برسانیم .

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای صادرات سیب زمینی گرفته شده است گفت: سیب زمینی حدود 5 میلیون و 100 هزار تن تولید خواهد شد و بعد از مسائل مرتبط با کرونا تصمیم گیری هایی در مورد مقدار 100 تا 200 هزار تن مازاد نیاز کشور برنامه ریزی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در مجموع با وزارت صمت پکیج مناسبی برای صادرات سیب زمینی خواهیم داشت، البته ما یکی از کشورهایی هستیم که  مازاد بر نیاز سیب زمینی تولید می کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622410
ارسال نظر
نظرات