شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:40 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622486
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان:

لرستان آب شرب پایدار ندارد/ جذب ۹۰ میلیارد تومان اعتبار

لرستان آب شرب پایدار ندارد/ جذب ۹۰ میلیارد تومان اعتبار
حمیدرضا کرموند با بیان اینکه هیچ شهر و روستایی در لرستان آب شرب پایدار ندارد، گفت: آمار بهره‌مندی روستاهای لرستان از آب شرب زیر متوسط کشوری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، حمیدرضا کرموند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عدم پایداری آب شرب در شهرها و روستاها مشکل اصلی ما است چرا که در هیچ شهر و روستای آب شرب پایدار نداریم.

وی افزود: سال گذشته یک جهش خوبی در بحث خطوط بین شهری در شبکه‌های اصلی اتفاق افتاد که وضعیت مناسبی را به وجود آورد و توانستیم مناطق شیرخوارگاه، قاضی آباد، کوی فلسطین را به تصفیه خانه ها وصل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان عنوان کرد: در استان آب پایدار نداریم و سدهایی باید در این راستا ساخته شود تا بتوانیم آب شرب را برای مردم شهر تامین کنیم.

وی با اشاره به احداث تصفیه خانه شماره ۲ خرم آباد بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری مسئولان امسال مناقصه این پروژه را برگزار کنیم و پیمانکار آن مشخص خواهد شد و در دو یا سه سال آینده این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

کرم وند با بیان اینکه در سالیان گذشته نسبت تامین آب چشمه ها به چاه ها بیشتر بوده است، گفت: در حال حاضر تامین آب چاه‌ها نسبت به چشمه ها بیشتر شده و از آن جا که ما یک استان پر آب هستیم با این مشکل روبه رو شده ایم.

وی با اشاره به کیفیت آب در استان خاطرنشان کرد: خط قرمز ما در شرکت آب و فاضلاب سلامت مردم است و آب شرب مردم از خیلی از آب‌های بسته‌بندی شده بهتر و سالم تر است و در بخش ویسیان و سپیددشت کیفیت املاح آب وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به یکپارچه‌سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: مشکل ما نیروهای انسانی است که در بخش روستایی تعداد نیروهای زیاد وارد شده و تاسیسات روستایی غیر قابل قبول و غیر استاندارد هستند که در چند سال آینده به یک پایداری نسبی در روستاها خواهیم رسید و استانداردهای لازم را فراهم خواهیم کرد.

وی با اشاره به بحث اعتبارات در پیوست قانون پول افزود: حدود ۹۰ میلیارد تومان را در این راستا جذب شده که ۳۳ میلیارد آن مربوط به پروژه انتقال آب کاکارضا به خرم آباد است و در بخش شهری ۶۰ میلیارد تومان پیوست قانون جذب شده است.

کرم وند تصریح کرد: قبل از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، شرکت آب و فاضلاب روستایی اعلام کرده بود که ضریب بهره برداری آن بالای ۸۰ درصد بوده و این یعنی لرستان برخوردار است و بعد از یکپارچه سازی با بازنگری های صورت گرفته دیدیم که همچین بهرمندی در استان وجود ندارد و فقط در شهرستان ازنا حدود ۲۰ روستا بدون آب وجود دارد که امروزه آمار ما زیر متوسط کشوری حدود ۷۱ درصد است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622486
ارسال نظر
نظرات