شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:32 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622500

هشدار درباره شیوع دوباره کرونا در تهران

هشدار درباره شیوع دوباره کرونا در تهران
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به سیر صعودی ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر در پایتخت، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته حساسیت و نگرانی تهرانی‌ها به کرونا کمتر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در گفت‌وگویی،‌درباره اقدامات شهرداری جهت پیشگیری از انتقال کرونا اظهار داشت: وضعیت این روزهای تهران از لحاظ آماری در ابتلا به کرونا شبیه هفته‌های اول و دوم اردیبهشت است و متأسفانه روند ابتلا صعودی شده  و اگر میزان ترددها و رفت و آمدها در سطح شهر عادی باشد میزان مبتلایان بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌گذاری‌های کشور متأسفانه این پیام را به مردم منتقل کرده که شرایط به لحاظ کرونا عادی شده است، گفت: با آغاز فعالیت همه اداره‌ها، صنوف و مجموعه‌های شهری مردم حق داشتند که شرایط را عادی بگیرند بنابر این باید اقدامات اساسی در این راستا جهت پیشگیری از انتقال بیشتر کرونا انجام گیرد.

 مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلام اینکه در شهرداری تهران 6 دوره در مورد موضوعات مختلف مرتبط با کرونا نظرسنجی شده است، گفت:‌ حدود دو ماه پیش حساسیت تهرانی‌ها و نگرانی آنها نسبت به کرونا بیشتر بود ولی به دلیل پیام‌های منتقل شده ناشی از سیاست‌گذاری‌ها در حال حاضر حساسیت و نگرانی نسبت به این بیماری کمتر شده است.

نصیری با تأکید بر ضرورت تحقق شعار در خانه بمانیم،‌گفت: نمی‌توان سیاست‌های عادی‌سازی داشت ولی از مردم بخواهیم که نکات لازم را رعایت کنند و کمتر در سطح شهر تردد کنند.

وی گفت:‌ اقدامات جدیدی در حوزه نظرسنجی از تهرانی‌ها در مورد کرونا انجام  خواهد گرفت و شهرداری تلاش می‌کند اقدامات خود را جهت پیشگیری از شیوع کرونا همانند گذشته انجام دهد.

 مدیرکل سلامت شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که چند نفر در پایتخت مبتلا به کرونا هستند گفت:‌ آمار غیررسمی در این زمینه دارم و از آنجایی که مرجع اعلام آمار مبتلایان شهرداری نیست آن را بیان نمی‌کنم.

نصیری درباره بازگشایی مجموعه‌های ورزشی شهرداری گفت:‌ شهرداری تابع مصوبات ستاد کرونا است و زمانی که اعلام شود همه ورزشگاه‌ها امکان بازگشایی دارند قطعاً‌ ورزشگاه‌های زیرمجموعه شهرداری نیز بازگشایی می‌شوند این مسأله در مورد فعالیت مهدکودک‌ها و خانه‌های کودک سرای محلات نیز مشابه است.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان باید از تردد و حضور در مکان‌های عمومی حتی‌المقدور خودداری کنند، گفت: فرهنگ ‌استفاده از ماسک باید در شهروندان نهادینه شود و همه افراد آن را یک مسؤولیت اجتماعی تلقی کنند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1622500
ارسال نظر
نظرات