شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622560
حجت‌الاسلام قریشی تاکید کرد؛

لزوم ایجاد پیوست فرهنگی مناسب برای اماکن ورزشی/ نظام آموزشی مهم‌ترین عامل نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است

لزوم ایجاد پیوست فرهنگی مناسب برای اماکن ورزشی/ نظام آموزشی مهم‌ترین عامل نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: برای نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه باید نسبت به ترویج و تقویت این فرهنگ در نظام آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها اهتمام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی صبح امروز در جلسه ستاد استانی  احیای امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه اجتماعی اسلام است که همه مردم و مسئولان باید در این امر احساس مسئولیت داشته باشند و در انجام مصوبات و اقدامات محوله از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بخوبی عمل کرده و با جدیت اقدام کنند.

وی، به تغییر ساختاری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان اشاره کرده و افزود: با توجه به اهمیت اجرایی شدن مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان توسط سازمان‌ها و نهادها، دبیرخانه ستاد باید فعالانه نسبت به پیگیری اجرای مصوبات اقدام کرده و هر جلسه گزارشات اقدامات انجام گرفته در جلسات ارائه شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، ریشه منکرات در جامعه را در حوزه مشکلات معنوی و تربیتی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه کمبود پرداختن به معنویت از سوی متولیان آموزشی و دینی و عدم آگاهی کافی خانواده‌ها از تربیت صحیح باعث ایجاد منکرات در جامعه شده و اجرای قانون نمی تواند در همه بخش های مقابله با منکرات جوابگو باشد. باید تلاش کنیم معنویت و تربیت صحیح دینی را در جامعه نهادینه سازیم تا اثرات آن در طولانی مدت نمایان شود.

وی، در ادامه سخنان خود به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرده و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نظام آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها است که باید مسئولین در این زمینه‌ها برنامه ریزی دقیق تر و کاربردی تری داشته باشند.

حجت‌الاسلام قریشی، بیان داشت: انتظار می رود مسأله عفاف و حجاب به‌عنوان محوری ترین موضوع در مدارس و دانشگاه‌ها مورد بحث و پژوهش قرار گرفته و در بین جوانان و دانش آموزان تعمیق پیدا کند.

وی، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مراکز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، باشگاه‌ها و اماکن ورزشی است که مسئولین ورزشی استان باید نسبت به رعایت شئونات اسلامی و رفع مشکلات در این حوزه برنامه‌ریزی های لازم را داشته باشند. در این زمینه، عدم پیوست فرهنگی مناسب برای اماکن ورزشی در استان غیر قابل قبول است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات باید احیا شده و از حالت فرمایشی خارج شود فلذا مدیران و مسئولین اداران ، نهاد ها و سازمان ها باید در اسرع وقت نسبت به فعال سازی این شورا در ادارات و صیانت از کارمندان و آمران به معروف اقدام کنند.

وی، به موضوع سواحل دریاچه ارومیه اشاره کرده و گفت: برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در سواحل و رعایت موازین شرعی باید زیر‌ساخت های لازم در سواحل آماده شده و آیین نامه مدیریت سواحل به خوبی برای استفاده مردم در دریاچه ارومیه اجرایی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622560
ارسال نظر
نظرات