شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622572
نماینده مردم در مجلس یازدهم در گفتگو با دانا مطرح کرد؛

تعلل در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یعنی وابستگی و تهدید برای کشور/ توجیهی برای تعلل وجود ندارد

تعلل در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یعنی وابستگی و تهدید برای کشور/ توجیهی برای تعلل وجود ندارد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم به دلایل امنیتی، استقلال کشور و فرصت‌ها شبکه ملی اطلاعات باید سریع‌تر اجرای شود، گفت: تعلل در ایجاد این شبکه یعنی وابستگی و ایجاد تهدیدی برای کشور است و دیگر توجیهی برای تعلل و کوتاهی برای آن به هیچ وجه وجود ندارد.

محسن نظری- جعفر قادری، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات، گفت: نمی‌دانم مشکل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چیست؛ ولی به هر حال به شبکه ملی اطلاعات یکی از نیازهای ضروری محسوب می‌شود که از هر مورد دیگر برای کشور ضروری‌تر است.

وی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات باید در اسرع وقت اجرایی شود، ادامه داد: حتی اگر بحران کرونا هم نبود باید این موضوع جزو اولویت‌های نخست کشور باشد و به دلایل امنیتی و استقلال کشور و فرصت‌هایی که ایجاد می‌کند و هر دلیل که بخواهیم بررسی کنیم سرمایه گذاری روی شبکه ملی اطلاعات کاملا ضروری است.
 
این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: دانش و توانایی ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور وجود دارد و می‌تواند آن را ایجاد کرد و توجیهی برای کوتاهی و عقب افتادن به هیچ وجه وجود ندارد.
 
قادری تاکید کرد: تعلل در ایجاد شبکه ملی اطلاعات یعنی وابستگی و ایجاد تهدیدی برای کشور است. همان طور که در بخش غذایی و بهداشت و درمان باید در مورد بحث خوداتکایی، سرمایه گذاری روی ظرفیت‌های داخلی انجام شود؛ می‌بایست در مورد فناوی اطلاعات هم به صورت جدی متکی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی باشیم و نباید بازیچه کشورهای دیگر و جریان‌های خارج نشین کشور شویم که در مقاطع حساس و بحرانی برای کشور ایجاد مشکل کنند.
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد دست‌های پشت پرده و پنهان در عدم تحقق شبکه ملی اطلاعات گفت: انشالله که چنین چیزی صحت و وجود نداشته باشد البته امیدواریم به هر دلیل که تاکنون برای ایجاد شکبه ملی اطلاعات کوتاهی شده، دیگر بیشتر از این شاهد کوتاهی و تعلل نباشیم.
 
 
 
انتهای پیام/ن
https://www.dana.ir/1622572
ارسال نظر
نظرات