شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622607
قائم مقام شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین:

شهرک علمی‌ تحقیقاتی و صنعتی در آبیک راه‌اندازی می‌شود

شهرک علمی‌ تحقیقاتی و صنعتی در آبیک راه‌اندازی می‌شود
شهریار کشاورز قائم مقام شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی و زیرساخت‌های موجود در آبیک ایجاد شهرک علمی، تحقیقاتی و صنعتی واحدهای دانش بنیان از درخواست‌های ما است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ شهریار کشاورز در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که امروز(سه شنبه) در مجتمع فرهنگی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه شهرک‌های صنعتی کاسپین یک و دو بالغ بر ۶۰۰ هکتار زمین صنعتی وجود دارد و ۵۰۷قرارداد منعقد شده که اجرای آن به ۲۵ هزار اشتغال منجر می‌شود.

وی افزود: در این شهرستان ۲۵۰ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده و ۱۱ هزار اشتغال ایجاد کرده، در جهش تولید بر رشد سریع و کمی تولید ناخالص ملی تاکید شده که رویکرد و محورهای مختلفی دارد و بخش خصوصی و حاکمیت دو بخش اصلی آن هستند.
 
قائم مقام شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین بیان کرد: در سال جهش تولید، در محوری که حاکمیت نقش دارد دستگاه دولتی و خدمات رسان وظیفه سنگینی برعهده دارند و آماده سازی زیرساخت‌های لازم توسط آن‌ها دارای اهمیت است و باید تسهیل را محور اساسی کار خود قرار دهیم. 
 
وی افزود: توسعه شهرک‌های صنعتی کاسپین یک و دو با رعایت موارد زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است، اراضی به مساحت ۳۰۰ هکتار در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، در بخشی نیز به اراضی آستان قدس نیاز داریم و برای همکاری با آن‌ها اعلام آمادگی کرده‌ایم که مبادله اراضی یکی از راهکارهای ما برای حل این مشکل است.
 
این مقام مسئول عنوان کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی و زیرساخت‌های موجود در آبیک ایجاد شهرک علمی، تحقیقاتی و صنعتی واحدهای دانش بنیان از درخواست‌های ماست و دراین باره با دانشگاه خواجه نصیر و شریف صحبت شده و پارک علم و فنآوری استان نیز این طرح را قبول دارد.
 
وی ادامه داد: لازم است واحدهایی که مراحل رشد را در دانشگاه و پارک علم و فناوری طی کرده‌اند را برای مستقر شدن در نزدیک تهران سوق دهیم که شهرستان آبیک گزینه مناسبی برای این کار به شمار می‌آید.
 
افزایش ۲۴۰ درصدی وصول مالیات در سال گذشته
 
در ادامه این جلسه یاور غیاثوند درباره فعالیت‌های اداره مالیاتی شهرستان اذعان کرد: در زمینه مالیات ۱۷ هزار پرونده وجود دارد که ۱۵ هزار و ۵۰۰ مورد آن اشخاص حقیقی و هزار و ۵۰۰ مورد نیز مربوط به بخش حقوقی، شرکت‌ها و مشاغل است.
 
وی افزود: شهرستان آبیک ۳۷۰ میلیارد تومان وصولی دارد که ۲۰ درصد وصول استان است را شکل می‌دهد؛ در سال جاری نیز تاکنون ۶۷ میلیارد وصول شده که ۴۰ درصد افزایش داشته، مجموع وصولی در سال گذشته نیز ۲۴۰ درصد افزایش داشت که بالاتر از شهرستان‌های تابعه است.
 
رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان آبیک اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد وصولی زمان تسلیم اظهار نامه مالیاتی تحقق می‌یابد از این رو و باتوجه به اطلاعات دریافتی امسال بیش از ۱۰۰ درصد رشد خواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: بیشتر وصولی ما از طرف اشخاص حقوقی است، اما با توجه به تصویب معافیت ماده ۱۳۲ شهرک‌های صنعتی کاسپین یک و دو که در وصول سهم ۴۰ درصدی داشتند از مالیات معاف می‌شوند.
 
غیاثوند در پایان گفت: لازم است برای کسری این وصولی لیست تمام شرکت‌ها در اختیار ما قرار گیرد و پرونده مالیات شرکت‌هایی که علی رغم استفاده از امکانات به شهرستان تعلق نمی‌گیرد، می‌تواند به ما در جذب مالیات بر افرزش افزوده کمک کند.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1622607
ارسال نظر
نظرات