شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:55 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622628
مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان:

حلقه مفقوده توسعه گلستان مهارت است/خسارت ۵.۵ میلیاردی کرونا به فعالیتهای فنی و حرفه ای استان

حلقه مفقوده توسعه گلستان مهارت است/خسارت ۵.۵ میلیاردی کرونا به فعالیتهای فنی و حرفه ای استان
حسینی طلب گفت: مجمع نمایندگان استان گلستان به موضوع مهارت آموزی ورود کنند چراکه مشکل استان منحصر به پتروشیمی و کشاورزی نیست واز مسیر مهارت می توان به پیشرفت و توسعه استان امید بست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ سیدعلیرضا حسینی طلب امروز در دیدار با هیئت تحریریه گلستان ما، اظهار کرد: 315 آموزشگاه فنی و حرفه ای در استان فعال است.

وی افزود:  اسفند 97 تا اردیبهشت ماه آموزشگاه های فنی و حرفه ای استان به دلیل شیوع کرونا تعطیل شدند که این شرایط 5 میلیارد و 600 میلیون تومان به آنها خسارت وارد کرد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان با اشاره به حمایت و پیگیری سازمان فنی و حرفه ای برای سرپا ماندن آموزشگاه های خصوصی و دولتی گفت: آموزشگاه های خسارت دیده به وزرات تعاون معرفی شدند و در صف اخذ تسهیلات کرونایی قرار گرفتند.

وی بیان کرد: بازگشایی آموزشگاه های فنی و حرفه ای بعد از فروکش کردن وضعیت کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گرفت، مجددا به دلیل وضعیت قرمز برخی شهرستانها روند فعالیت آموزشگاه ها به تصمیم فرمانداران هر شهرستان محول شده است.

حسینی طلب مساحت فضای آموزشی در استان را 21 هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: فضای دولتی آموزشگاه های فنی و حرفه ای 200 متر است و فضای خصوصی کوچکتر از این میزان است، شهرستان های درگیر کرونا «کلاله و گنبد کاووس» تا 10 روز تعطیل خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: 34 آموزشگاه خیاطی استان در ایام کرونا به صورت داوطلبانه وارد عرصه تولید ماسک شدند و دو مرکز دولتی به حمایت از این رویکرد پرداختند در مجموع 180 هزار ماسک و اقلام بهداشتی تولید شد.

حسینی طلب از ساخت و تهیه 1400 دقیقه تولید محتوا در قالب کلیپ آموزشی و مهارتی خبر داد و گفت: این تولیدات با استقبال کاربران فضای مجازی روبرو بوده است، علاقمندان می توانند این تولیدات را از طریق سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بازدید کنند.

بزودی سه واحد بوم گردی در استان افتتاح می شود

وی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای واقع در جاده آق قلا طبق مصوبه شورای اداری باید تعطیل می شد و ما برای بهره برداری مطلوب از این مکان تصمیم به ایجاد سه واحد بوم گردی و  هتل‌داری کردیم که قرار است یک ساختمان دو طبقه با 12 سوئیت به زودی به بهره برداری برسد  ودر این فضا  آموزش هتلداری و بومگردی  اقدام خواهد شد.

حسینی طلب تصریح کرد: با وجود انقباضی بودن اعتبارات در سال جاری اعتبارات ما از 7 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1397 به 9 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال جاری رسیده است از سال 1396 تا 1398 اعتباراتی در راستای تجهیزات به استان تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه مسوول نباید خود را وارد منازعات غیرضروری کند، ابراز کرد: مدیر باید قبل از قبول مسولیت باید کارآمدی لازم را داشته باشد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان از افزایش شمار کارگاه های آموزشی در استان خبر داد و افزود: تعداد مهارت اموختگان سال ۹۵ از 23 هزار و 500 نفر در سال 1396 به 32 هزار و 400 هزار مورد در سال 1398 رسید.

وی با اشاره به اینکه سرانه آموزش های مهارتی در استان از 10.7 ساعت به 14.6 ساعت رسیده است، گفت: در طول سه سال چهار ساعت به سرانه آموزشی اضافه شده است که نشان می دهد فرهنگ مهارت آموزی در جامعه در حال افزایش است.

حسینی طلب از وجود 83 هزار بیکار  در استان خبر داد و افزود: 50 درصد این افراد جزو فارغ التحصیل دانشگاهی هستند که مهارت کافی برای ایجاد اشتغال خود را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید کارآفرین باشند بر لزوم مهارت آموزی تاکید کرد و گفت: باید همه درک کنند که کارکرد مهارت کم نیست و لازمه اشتغال داشتن مهارت است.

حسینی طلب از مجمع نمایندگان استان درخواست کرد که به موضوع مهارت آموزی ورود کنند چراکه مشکل استان منحصر به پتروشیمی و کشاورزی نیست و تاکید کرد: از مسیر مهارت می توان به پیشرفت و توسعه استان امید بست.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان از راه اندازی قرارگاه مهارت اموزی در نیروهای مسلح خبر داد و گفت: در سال 1398 تعداد یکهزار و 800 سرباز دوره های مهارت آموزی را فراگرفتند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1622628
ارسال نظر
نظرات