شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622683
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشتخوار خبر داد؛

مشاهده پرنده در خطر انقراض در محیط زیست رشتخوار

مشاهده پرنده در خطر انقراض در محیط زیست رشتخوار
گلچین گفت: حضور پرنده در خطر انقراض "کرکس مصری" کوچک توسط محیط بانان شهرستان رشتخوار در منطقه دشت هزار راه این شهرستان برای دومین سال ثبت و تصویر برداری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد گلچین رئیس اداره محیط زیست رشتخوار در گفت و گو با صبح توس؛ در رابطه با مشاهده پرنده نادر در خطر انقراض کرکس مصری در محیط زیست این شهرستان گفت: حضور پرنده در خطر انقراض کرکس مصری کوچک توسط محیط بانان شهرستان رشتخوار در منطقه دشت هزار راه این شهرستان برای دومین سال ثبت و تصویر برداری شده است.


وی در ادامه با اشاره به اینکه زیست‌گاه این پرنده از جنوب غربی اروپا و شمال آفریقا تا هند است و در ایران نیز یافت می‌شود، افزود: این پرنده یک گونه در معرض خطر انقراض از تیرهٔ عقابیان و تنها عضو سرده Neophron است.

گلچین یادآور شد: کرکس مصری یا همان کرکس کوچک بین 53 تا 65 سانتی‌متر قد دارد.، این پرنده از خانواده لاشخوری کوچک و سیاه و سفید که از سایر لاشخورها کوچکتر است، طرح بدن این پرنده در حال پرواز با بال‌های دراز، مستقیم و نوک‌تیز به رنگ سیاه و سفید و دم سه‌گوش سفید مشخص است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشتخوار در ادامه، و در توضیحات بیشتر در رابطه با این پرنده نادراظهار داشت: کرکس مصری از نزدیک ترین گونه به هماست که از ابزاری خاص برای شکار استفاده می‌کند. این گونه برای شکستن تخم‌های سایر پرندگان بزرگ مانند هوبره یا شترمرغ از سنگ بهره می گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622683
ارسال نظر
نظرات