شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622800
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان خبرداد

تاکستان در آستانه قرمز شدن/۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند

تاکستان در آستانه قرمز شدن/۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند
منوچهر حبیبی جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان گفت: ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان پایدار نبوده و شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس باشند؛ اظهار کرد: هم اکنون وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان نیز نارنجی متمایل به قرمز است.

معاون سیاسی استاندار ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در سطح استان به هیچ عنوان قابل اطمینان نبوده و هر لحظه ممکن است با تغییر وضعیت شیوع این بیماری روبرو شویم.

وی مراکزی که به نحوی با مسائل درآمدی و معیشتی مردم از جمله بازار و وسایل حمل و نقل عمومی در ارتباط هستند را در معرض خطر شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: استفاده از ماسک به عنوان ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین راهکار پیشگیری به مردم توصیه می‌شود و در عین حال نیز از شهروندان درخواست داریم تا از تردد در فضاهای دربسته و تجمعات بیش از سه نفر خودداری کنند.

اتوبوس‌های درون شهری با ظرفیت ۵۰ درصدی نسبت به جا‌به‌جایی مسافران اقدام کنند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم تا کرونا را به عنوان یک بیماری مهلک و خطرناک جدی بگیرند و از ترددهای بی‌مورد در برخی مراکز از جمله بازار خودداری و فروشندگان نیز نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

حبیبی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل نیز از رانندگان تاکسی خواسته شده تا بیش از سه مسافر سوار نکنند و اتوبوس‌های درون شهری تنها از ظرفیت ۵۰ درصدی خود نسبت به جا‌به‌جایی مسافران اقدام کنند.

وی به تلاش کادر درمانی در بیمارستان‌های مورد پذیرش بیماران کرونایی در سطح استان اشاره کرد و افزود: بسیاری از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر اداری مراکز درمانی استان ۱۵۰ روز است که کمترین فرصت استراحت و حتی دید و بازدید از نزدیکان خود را داشته‌اند و به همین خاطر با ندانم‌ کاری‌های خود نباید آنها را خسته کنیم.

به گفته سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا استان قزوین، اگر شرایط به سمتی پیش برود که سلامت مردم به خطر بیفتد، تصمیم‌های جدی‌تر و برخی محدودیت‌هایی را اجرایی خواهیم کرد.

حبیبی به وضعیت نارنجی بیماری کرونا در تاکستان اشاره کرد و گفت: با توجه به فصل کشت و برداشت محصولات کشاورزی در این شهرستان، شهروندان این شهر باید بیش از سایر نقاط به رعایت مسائل بهداشتی جهت مقابله با این ویروس اقدام کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: اکنون ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1622800
ارسال نظر
نظرات