شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622850
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

تعداد کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی ۵۰ درصد کاهش‌یافته است

تعداد کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی ۵۰ درصد کاهش‌یافته است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی در پایان خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش‌یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدتقی آبایی هزاوه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص آخرین معوقات کارگری استان مرکزی گفت: استان مرکزی با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به عنوان یکی از استان های صنعتی کشور مطرح است.

آبایی با اشاره به کاهش ۳۶ درصد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در استان مرکزی، ادامه داد: تعداد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در استان مرکزی از ۴۷ واحد در خردادماه سال گذشته به ۳۰ واحد در خردادماه امسال رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه ۲۰۵ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در استان مرکزی داریم افزود: تعداد کارگرانی که در واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق هستند کمتر از سه هزار نفر هستند.

آبایی با تأکید بر اینکه تعداد کارگران دارای حقوق معوق نیز در پایان خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش‌یافته است اظهار کرد: مجموع ماه‌های معوقات کارگران نیز در این مدت بیش از ۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه وضعیت استان به لحاظ تجمعات و اعتراضات کارگری بهبود یافته خاطرنشان کرد: امیدواریم که با رفع مشکلات کارخانجات بزرگ و واحدهای تولیدی روز به روز شاهد بهبود فضای کارگری در استان مرکزی باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه امسال میزان افزایش حقوق کارگران از تورم پیشی گرفته است بیان کرد: امسال حقوق کارگران ۴۲ درصد افزایش یافته است و حداقل حقوق برای کارگری مجرد که امسال به کار گرفته شود حداقل ۲۶ میلیون ریال است البته هر چند اعتقاد داریم که این مبلغ هم جوابگوی هزینه ها نیست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1622850
ارسال نظر
نظرات