شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622881
رنگ باختن عفاف در سایه سکوت متولیان فرهنگی؛

ویترین فروشگاه ها جلوه ای از تهاجم فرهنگی دشمن است/از تبلیغات سنگین معاندین برای ترویج بی حجابی تا افزایش آمار طلاق

ویترین فروشگاه ها جلوه ای از تهاجم فرهنگی دشمن است/از تبلیغات سنگین معاندین برای ترویج بی حجابی تا افزایش آمار طلاق
میثم دورانی، یکی از کارشناسان مذهبی با بیان اینکه بیشترین وقت خانواده صرف گشت و گذار در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی شده است، گفت: امروز ویترین‌های فروش لباس در شهر، تابلوی ترویج و گسترش فرهنگ غرب هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، شاید برایتان اتفاق افتاده که چندین ساعت از وقت خود را برای پیدا کردن یک لباس ایرانی اسلامی در بازار زاهدان صرف کرده باشید اما نتیجه مطلوبی به دنبال نداشته باشد به این علت که ویترین مغازه های خیابان های شهر تابلوی تبلغاتی برای شبکه های ماهواره ای و ترویج بی بند و باری شده است.

مانتوها جلوباز بدون یک دکمه، بلوزها نازک و بدن نما و تی شرت های بالای ناف و نخی، شلوارهای کوتاه یا روسری هایی که دیگر روی سر وا نمی ایستد.

اگر چه برای برخی، فصل گرما بهانه ای برای روی آوردن به این سبک پوشش است اما حقیقت چیز دیگری می باشد که در سایه سکوت متولیان فرهنگی گم و باعث شد تا در تمام فصول سال عفاف و حجاب رنگ ببازد.

از اثرگذاری و رونق شبکه های ماهواره ای و تبلیغات معاندین اسلام و انقلاب در فضای مجازی بر مقوله عفاف و حجاب که گذر کنیم؛ نوع پوشش غیرمتعارف سلبریتی‌ها و پخش سریال هایی به اسم ایرانی با ترویج الگوی فرهنگ غرب است که با فرهنگ ما همخوانی ندارد و آن چه مهم اینکه، دستگاه های مربوطه هم با چنین مواردی برخورد قاطع ندارند و باید گفت جای نظارت مسئولان امر درصحنه مدت هاست که خالی شده است.

گواه این مطلب به گفته برخی از کارشناسان کمرنگ شدن سایه عفاف وحجاب نسبت به روزها، ماه ها وسال های اخیر است که باعث شده حجاب این گوهر با ارزش معنایی نداشته باشد و بی حجابی و بدحجابی به عنوان یک کلاس و مد بالا تلقی شود.

حال باید از ارگان های دخیل در این زمینه پرسید که در طول سالیان گذشته چه اقداماتی در خصوص عفاف و حجاب انجام داده اند و دلیل عمده خلأهای فرهنگی جامعه که منجر به روی آوردن برخی جوانان به سبک و مدهای غربی شده چیست و چه کسی مسئول ترویج فرهنگ ایرانی- اسلامی بوده است.

ویترین‌های فروش لباس تابلوی گسترش فرهنگ غرب در جامعه اسلامی  

میثم دورانی، یک کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امروز ویترین‌های فروش لباس تابلوی گسترش فرهنگ غرب در جامعه اسلامی هستند، گفت: در سال های اخیر فعالیت معاندین اسلام در فضای مجازی و استفاده از بستر شبکه های اجتماعی در بحث عفاف و حجاب به ویژه حجاب دختران و همچنین گسترش و در دست بودن راحت اینترنت و برنامه های ماهواره ای، عاملی برای ترویج بدحجابی و بی حجابی در جامعه شده که این امر در سایه کمبود و گاها نبود اقدامات فرهنگی زمینه گرایش جوانان و نوجوانان را به الگو پذیری از فرهنگ غرب  سوق داده است.

وی با بیان اینکه امروز بیشترین وقت خانواده صرف گشت و گذار در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می شود، بیان کرد: امروز اعضای خانواده از یکدیگر فاصله زیادی گرفته،  جوانان از سبک های غربی الگو می گیرند و و بی حجابی به ویژه در دستگاه های اداری رونق گرفته است. به طور مثال برخی از بانوان با مانتو های کوتاه، تنگ یا ناخن لاک زده در ادارات فعالیت می کنند که این مهم نیاز به اصلاح رویه دارد.

وی با تاکید بر این مطلب که بدحجابی عامل ضعف در اعتقادات و ایمان به شمار می رود، ادامه داد: امروز در شرایطی به سر می‌بریم که جنگ نرم دشمن، بسیاری از جوانان به ویژه دختران جامعه را از فرهنگ اسلامی دور کرده و به سبک غرب زدگی و فرهنگ بی بند و باری سوق داده به طوری که بانوان و دختران ما از حجاب و حیای فاطمی فاصله گرفته اند.

درانی درتکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در بسیاری از مواقع مشاهده می‌کنیم مردان جامعه، همسران و دختران خود را با زنان فیلم های ماهواره و بدحجاب مقایسه می‌کنند اینها اثرات برنامه های ماهواره و فضای مجازی با تبلیغات گسترده معاندین است که در این راستا احیای معروفات در جامعه می تواند جلوی ابعاد بیشتر این منکرات را بگیرد.

وی با بیان اینکه امروز فضای مجازی و ماهواره قتلگاه جوانان ایرانی به شمار می رود، افزود: امروز اغلب سریال های ایرانی که در شبکه رسانه ملی یا از پرده سینماها پخش می‌شود خود عاملی برای دامن زدن به بی حجابی و بدحجابی در جامعه شده که می‌طلبد مسئولان فرهنگی برخورد قاطعی در این زمینه از خود نشان دهند.

این کارشناس مذهبی یکی از علل افزایش آمار طلاق در جامعه را موضوع بدحجابی دانست و گفت: رواج بی حجابی در جامعه نظام خانوادگی را مختل کرده در صورتی که حجاب و رعایت آن فردی نبوده و جامعه را در بر می گیرد در این راستا وقتی بی حجابی رواج پیدا کند چشم هم چشمی ها بیشتر و شاهد گرایش مردان به چند همسری، ایجاد اختلال روانی و عصبی، بیماری های روحی، سستی بنیان خانواده ، جدایی زن از شوهر و ... خواهیم بود.

درانی با بیان اینکه برهم ریختن اوضاع فرهنگی می تواند یک جامعه را به نابودی بکشاند، خاطر نشان کرد: اگر به دنبال استحکام خانواده ها هستیم، حجاب باید وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622881
ارسال نظر
نظرات