شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622936
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هشدار داد؛

نواخته شدن آژیر قرمز کرونا در آذربایجان‬ غربی/ احتمال بدتر شدن وضعیت وجود دارد

نواخته شدن آژیر قرمز کرونا در آذربایجان‬ غربی/ احتمال بدتر شدن وضعیت وجود دارد
آقازاده گفت: هم اکنون ۸۲۲ بیمار با سندرم حاد تنفسی در سطح آذربایجان غربی داریم و پیش بینی می کنیم این وضعیت در هفته آینده بدتر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، جواد آقازاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

وی، افزود: تعداد بیماران بستری در آی سی یو، بیماران وصل به ونتیلاتور و موارد فوتی افزایش یافته است. نمی خواهیم مردم عزیزمان را زیر ونتیلاتور ببینیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، عنوان کرد: در حال حاضر ۸۲۲ بیمار با سندرم حاد تنفسی در کل استان داریم که این تعداد بسیار قابل توجه است و پیش بینی می کنیم که هفته آینده وضعیت بدتر شود.

وی، ادامه داد: بی تفاوتی و ساده انگاری نسبت به کرونا باعث افزایش بیماری می شود. با افزایش بستری ها توان کاری همکاران ما هم کاهش می یابد.

آقازاده، بیان داشت: آماری که اعلام می کنیم کاملا درست و صحیح است. بنابراین از مردم خواهش می کنیم هشدارها را جدی بگیرند.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه هنوز واکسن در مرحله تحقیقاتی است و به فاز استفاده بالینی و انسانی نرسیده، خاطرنشان کرد: بعضی از افراد برخی تستهای سرولوژیک را تبلیغ می کنند و حتی با ادارات برای انجام این تست ها قرارداد می بندند که هیچکدام مورد تایید نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، تاکید کرد: برای مقابله با کرونا همه باید رعایت موازین بهداشتی ، شستن دستها با آب و صابون ، خود مراقبتی، فاصله گذاری های اجتماعی ، ماسک زدن را جدی بگیریم و از حضور از تجمعات اعم از مراسم عروسی و مجالس ترحیم خودداری کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1622936
ارسال نظر
نظرات