شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 21:04 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622991
فرماندار تبریز در جلسه شورای اداری مطرح کرد؛

کاهش حق‌آبه تبریز از زرینه‌رود/ وزارت نیرو تجدید نظر کند

کاهش حق‌آبه تبریز از زرینه‌رود/ وزارت نیرو تجدید نظر کند
فرماندار تبریز در جلسه شورای اداری این شهر از کاهش سهم برداشت آب تبریز از زرینه‌رود نسبت به سال گذشته خبر داد و خواستار تجدید نظر در این رابطه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، بهروز مهدوی امروز در جلسه شورای اداری تبریز با بیان اینکه اختیار تصمیم‌گیری در خصوص کرونا نداریم، اظهار داشت: تمامی تصمیمات در خصوص کرونا، محدودیت ها و دیگر موارد مرتبط در ستاد ملی و استانی اتخاذ می‌شود و فرمانداری اختیاری ندارد. برخی اقدامات انجام گرفته برای مبارزه با کرونا در تبریز، داد عده‌ای را در سایر استان ها درآورده است.

 
وی در رابطه با مشکل قطعی و افت فشار آب در تبریز، خواستار تجدیدنظر وزارت نیرو در سهم آب این شهر از زرینه‌رود شد و افزود: کاهش سهم تبریز در برداشت از زرینه رود نسبت به سال گذشته جای سوال اساسی دارد و باید نسبت به این موضوع تجدید نظر صورت گیرد.
 
فرماندار تبریز تاکید کرد: کشور در شرایط خاصی به سر می‌برد و باید در این شرایط دشوار در کنار مردم باشیم. افزایش قیمت‌ها در جامعه بسیار افسار گسیخته است و نظارت دقیق مسئولان مربوطه را می‌طلبد.
 
مهدوی خطاب به اعضای شورای شهر اعلام کرد: قانون از ورود شورای شهر به امور اجرایی جلوگیری کرده است و اعضای شورا باید در حیطه وظایف خود ورود کنند. 
 
وی در رابطه با افزایش تجمعات و حضور مردم در معابر همزمان با گسترش کرونا در تبریز خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک را در اتوبوس و اماکن سرپوشیده اجباری کرد‌ایم و از شهرداری برای ارایه ماسک رایگان در مناطق کم برخوردار درخواست کمک می کنیم.
 
فرماندار تبریز خواستار تسهیل امور در مراجعات مردمی به ادارات شد و اضافه کرد: اگر هر سازمانی وظیفه ذاتی خود را انجام دهد، دیگر به تاکید و پیگیری نیازی نخواهیم داشت. در مواقع بحرانی و اضطراری مسئولان اداری باید در دسترس بوده و امور را پیگیری کنند.
 
مهدوی از کاهش تجمعات کارگری به پایینترین حد ممکن خبر داد و افزود: مقرر کردیم تجمعات در محل کارخانه با حضور مسئولان مربوطه انجام شود. متاسفانه از تبدیل وضعیت به استخدام رسمی یاد می‌شود و این مسئله بروز مشکلاتی را ایجاد می‌کند، نباید در اذهان عمومی ابهامی ایجاد کنیم.
 
وی همچنین خواستار جدی گرفتن مسائل ایمنی در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف شد تا از بروز فاجعه کلینیک تهران در شهر اولین‌ها جلوگیری شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1622991
ارسال نظر
نظرات