شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1623189
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قزوین:

۱۲پروژه تحقیقاتی بسیج قزوین به وزارت بهداشت ارسال شد/ حضور تیم‌های ۱۵نفره پزشکی در طرح مقابله با کرونا

۱۲پروژه تحقیقاتی بسیج قزوین به وزارت بهداشت ارسال شد/ حضور تیم‌های ۱۵نفره پزشکی در طرح مقابله با کرونا
علی طایفه گفت: دستاوردهای پژوهشی و علمی بسیاری داشتیم از جمله اینکه ۱۲ طرح علمی از اختراعات و اکتشافات نخبگان جامعه پزشکی استان قزوین به وزارت بهداشت، دانشگاه بقیه الله و سازمان بسیج جامعه کشور ارسال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی طایفه، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین؛ با بیان اینکه جامعه پزشکی به عنوان نوک پیکان مقابله با ویروس کرونا است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از بسیجیان جامعه پزشکی در مراکز درمانی شاغل هستند؛ از ابتدای شیوع ویروس کرونا نیز برابر توافقی که سازمان بسیج مستصعفین با وزارت بهداشت انجام داد؛ ما اقدامات را در بحث کنترل ورودی شهرها، گندزدایی محیطی، کمک نیروی انسانی به مراکز درمانی آغاز کردیم و بخش دیگر ادارات بود که با مراجعه به ادارات بحث طب سنجی را انجام دادیم.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قزوین افزود: در موج سوم کرونا هم که تقریبا از شهریور ماه این بیماری اوج گرفته است نیز طرحی به نام طرح “شهید حاج قاسم سلیمانی” ابلاغ شده که از امروز آغاز می‌شود که طی آن هر شهرستان به یک بلوک تبدیل می‌شود و به ازای هر منطقه یک تیم پزشکی 15 نفره تشکیل دادیم که بسیجیان هم در کنار آن‌ها هستند.

وی عنوان کرد: در این طرح افرادی که خانواده‌هایشان مبتلا به کرونا هستند یا نشانه‌هایی از کرونا دارند نیز شناسایی می‌شوند و به تیم‌های پزشکی ما آن‌ها را آموزش می‌دهند به طوری که دارو، بسته‌های حمایتی، کپسول اکسیژن و امکانات فراهم شده تا این بیماران در خانه درمان شوند و ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد و زنجیره انتقال را قطع کنیم.
 
کرونا یک رزمایش جدی برای حفظ انسجام بود
 
طایفه ابراز کرد: کرونا درواقع یک رزمایش جدی و تبیین واقعی برای ما در حفظ انسجام بود به طوری که تیم‌های عملیاتی شکل گرفته و هماهنگی بین دستگاه‌ها به صورت فوق‌العاده اتفاق افتاده است و یک عزم ملی وجود دارد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: دستاوردهای پژوهشی و علمی بسیاری داشتیم از جمله اینکه 12 طرح علمی از اختراعات و اکتشافات نخبگان جامعه پزشکی استان قزوین به وزارت بهداشت، دانشگاه بقیه الله و سازمان بسیج جامعه کشور ارسال شده است؛ به طوری که یکی از داروهای موثر در درمان کرونا که در بازار عرضه می‌شود، طرح آن برای نخبگان قزوین است که از گیاه درمنه و ترکیب چند گیاه دیگر درست شده است.
 
وی در پایان گفت: در سطح استان تیم‌هایی به صورت یکپارچه و هماهنگ ایجاد شده و ارتباط خوبی بین بسیج جامعه پزشکی و بسیجیان دیگر اقشار ایجاد شده است، توصیه مهم ما به مردم این است که واقعا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چراکه کرونا موضوع ساده و خیلی پیش پا افتاده‌ای نیست و موضوع پیچیده‌ای است لذا با یاری خدا و رعایت پروتکل‌ها به زودی این ویروس منحوس را شکست خواهیم داد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1623189
ارسال نظر
نظرات