شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1399/04/13 شناسه خبر: 1623283
خادم آستان قدس رضوی:

۱۵ سال توفیق خدمت به زائرین امام رضا(ع) نصیبم شد/ نذر گل زوج جوان، آمینی بر طلب حاجت شد

۱۵ سال توفیق خدمت به زائرین امام رضا(ع) نصیبم شد/ نذر گل زوج جوان، آمینی بر طلب حاجت شد
علی اکبر اردلان خالص خادم آستان قدس رضوی گفت: حدود ۱۵ سال است که این آرزو برایم محقق شده‌است، ابتدا در مهمانسرای حضرت و سپس به عنوان کفشدار توفیق خدمت به زائرین آقا علی بن موسی الرضا(ع) نصیبم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به گزارش خبرنگار فرهنگ‌وهنر صبح‌ قزوین؛ توفیق خدمت در محضر امام رئوف آرزویی است که هرشب بر در خانه‌ی دل سر می‌زند و چه رویایی شیرین‌تر از آن که خواب هم توفیقی از خدمت ببرد، آن هم زمانی که چشم جان اینجاست و چشم دل صحن‌سرایی را جارو بزند.

علی اکبر اردلان خالص یکی از خادمانی است که 15 سال توفیق خدمت در آستان قدس رضوی را دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌وهنر صبح‌ قزوین؛ با اشاره به دوران شیرین خادمی خود در جوار صحن و سرای حرم علی بن موسی الرضا(ع) اظهار کرد: ساکن مشهد مقدس هستم و این همجوار بودن با سلطان خراسان، ناخوادآگاه آرزوی خادمی بارگاه ملکوتی آن حضرت را در دل هرکسی جای می‌دهد.

وی افزود: حدود ۱۵سال است که این آرزو برایم محقق شده‌است. ابتدا در مهمانسرای حضرت و سپس به عنوان کفشدار توفیق خدمت به زائرین آقا علی بن موسی الرضا(ع) نصیبم شد.

خادم آستان قدس رضوی اذعان کرد: روزی که به عنوان خادم مهمانسرا توفیق خدمت داشتم هنگام پذیرایی با زوج جوانی که نوزاد خود را در آغوش و دسته گلی در دست داشتند، مواجه شدم.

وی گفت: زوج جوان دست‌گل را به مهمانسرا اهدا کردند، کنجکاو شدم دلیل این هدیه را بدانم و این شد که علت را از آنها جویا شدم.

این خادم ابراز کرد: زوج جوان با نشاط خاصی که در چهره داشتند در پاسخم گفتند که سال گذشته در کمال ناامیدی به حریم قدس رضوی مشرف شدیم، پزشکان گفته بودند که ما صاحب فرزند نمی‌شویم.

وی ادامه داد: آن زوج تعریف کردند زمانی که خدمت آقا رسیدیم برای صرف ناهار به مهمانسرا دعوت شدیم همانطور که مشغول صرف غذا بودیم چشممان به گلدان‌های روی میز افتاد که گل‌های زیبایی روی آن چشم‌نوازی می‌کردند.

اردلان خالص اضافه کرد: آن زوج چند شاخه از گل‌ها را برای استجابت حاجتشان برداشته و نذر می‌کنند اگر حاجتشان روا شد سال آینده با دسته گل به همین مهمانسرا بازگردند و حالا کودک در آغوششان نتیجه استجابت دعایشان است.

وی با اشاره به ارکان ایمان عنوان کرد: ایمان چهار رکن دارد اول توکل بر خدا، دوم رضا به قضاى الهی، سوم تسلیم به امر خدا و چهارم واگذاشتن کار به خدا که من با توجه به آرزومندی توفیق خدمت و مشاهده‌ی کرامات حضرت رضا(ع) تصمیم گرفتم در راستای این ارکان چهارگانه، معرفت شناخت آن حضرت و دوری از آنچه که موجب رنجش مولایمان است گام بردارم.

این خادم با اشاره به خاطره‌ای دیگر از دوران خدمت خود بیان کرد: سال گذشته در شهرستان اراک هنگامی که با پرچم مقدس ثامن الحجج (ع) وارد یکی از خانه‌های سالمندان شدیم به محض ورود به داخل اطاق دیدیم هیاهویی در اتاق برپا شد و خانم محترمی که روی تخت نشسته بود ناگهان از تخت پایین آمد و با گرفتن پرچم مقدس شروع به گریه کرد.

وی در ادامه گفت: شدت گریه بقدری زیاد بود که تمام افراد وارد اتاق شدند از مسئول خانه‌ی سالمندان جویای احوال این خانم شدیم. مسئولین خانه سالمندان اعلام کرد که سال گذشته که این پرچم به همراه گروه‌های زیر سایه خورشید به این مکان آمدند این خانم همین طور باعشق به پرچم و احترام به گروه اعزامی هیاهویی به راه انداخت و پس از سه روز از رفتن پرچم جوانی به این مکان مراجعه کرد.

این خادم افزود: جوان به دنبال شناسه‌ای با مشخصات خانم نامبرده می‌گشت که مشخص شد که حدود ۱۱سال است این خانم در این مکان بدون هویت پذیرفته شده و حال بخاطر پیداشدن پسرش با دیدن مجدد پرچم اینگونه منقلب شده‌است.

وی در پایان با اشاره به سنت زیبای پرچم‌گردانی گفت: حالا ۱۳ سال است که از سنت زیبا‌ی پرچم‌گردانی می‌گذرد و این سنت زیبا بصورت بین المللی درتمام نقاط کشور ایران و چند کشور خارجی در دهه‌ی کرامت اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623283
ارسال نظر
نظرات