شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:06 منتشر شده در مورخ: 1399/04/13 شناسه خبر: 1623332
در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛

قوه قضا دست همدستان مفسدان اقتصادی را قطع کند/ لزوم آمادگی مسئولان در میدان جنگ نرم

قوه قضا دست همدستان مفسدان اقتصادی را قطع کند/ لزوم آمادگی مسئولان در میدان جنگ نرم
اقدامات قابل تقدیر قوه قضائیه در برخورد با فساد، مدیریت جدی مسئولان در مقابله با گرانی‌ها و لزوم آمادگی مسئولان در جنگ نرم و خنثی کردن توطئه‌های استکبار از محورهای خطبه‌های نماز جمعه ابن هفته شهرستان‌های یزد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، اقدامات قابل تقدیر قوه قضائیه در برخورد با فساد و مفسدان اقتصادی و لزوم تداوم این اقدامات تا ریشه کن شدن فساد، مدیریت جدی مسئولان در مقابله با گرانی‌ها و افزایش بی سابقه قیمت ها و لزوم آمادگی مسئولان در جنگ نرم و خنثی کردن توطئه‌های استکبار از محورهای خطبه‌های نماز جمعه ابن هفته شهرستان‌های یزد بود.

بخشی از مشکلات اقتصادی به سوء مدیریت مسئولان برمی‌گردد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد با اشاره به هفته قوه قضائیه و اقدامات این قوه در مبارزه با فساد گفت: همانطور که شاهد هستیم قوه قضائیه به صورت جدی و در همه عرصه‌ها به خصوص در زمینه اقتصادی مبارزه با فساد و مفسدان را آغاز کرده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش ادامه داد: مبارزه با فساد نه تنها به صورت مقطعی بلکه باید به صورت گسترده و مداوم تا زمان ریشه کن شدن مفاسد در کشور ادامه یابد و مردم نیز همین توقع و خواسته را از قوه قضائیه دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین آیت‌اللهی با گلایه از افزایش قیمت‌ و گرانی‌های اخیر تصریح کرد: شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه کشور بر افزایش قیمت‌ها بی تاثیر نبوده است اما نمی‌توان همه مشکلات اقتصادی را مرتبط با تحریم دانست بلکه بخشی از این گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی به سوء مدیریت و کوتاهی مسئولان برمی‌گردد.

 وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند که مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی تدبیری بیندیشند، افزود: مسئولان باید در مقابله با گرانی، نظارت بر افزایش قیمت‌ها و حل مشکلات اقتصادی مدیریت جدی‌تر و بهتری داشته باشند و در جهت بهبود معیشت آنها تلاش کنند.

خطیب موقت نماز جمعه یزد با تاکید بر اینکه توجه به فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری ضامن اقتدار، حل مشکلات فعلی و شکست دشمن است، گفت: رسالت مسئولان همانگونه که رهبری نیز در بیانات خود فرموده‌اند خدمت به مردم است و مدیران و مسئولان باید با همدلی، وحدت و تلاش در راستای حل مشکلات قدم بردارند.

متولیان نظارتی و حکومتی هشدارهای نجات‌ بخش رهبری را جدی بگیرند

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه بر ضرورت تدوین سند تحول قضایی با نسخه ای پیشرفته و ارتقا یافته برای احیای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، با استفاده از نقطه نظر نخبگان حوزه و دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، ویروس فساد را خطرناکتر از ویروس کرونا دانستند، اظهار کرد: اگر جلوی فساد گرفته نشود، ریشه آن هم بدنه دستگاه قضا و هم پیکره جامعه را خواهد گرفت .

حسینی ادامه داد: اگر متولیان نظارتی، حکومتی و نمایندگان مجلس در گذشته هشدارهای نجات‌ بخش مقام معظم رهبری را جدّی می گرفتند و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، حمایت قضایی اجرا می‌شد، امروز این درد مزمن سرطان اقتصادی، زندگی مردم را کلافه نمی کرد.

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باید دست سیاه همدستان مفسدان اقتصادی را قطع کند و در پشت پرده لجام گسیختگی اقتصادی و قیمت های نجومی کالاهای اساسی و زمین و مسکن مردم ببینید کدام دست خیانت فعال است و چرا این دست ها قطع نمی‌شود؟

مسئولان با آمادگی کامل توطئه‌های دشمن را خنثی کنند

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی امام جمعه مهریز گفت: دشمن با جنگ روانی و تهدید نرم با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های گروهی، ضربه زدن به اعتقادات و ارزش‌های دینی و انقلابی مردم و جوانان را در دستور کار جدی خود قرار داده است .   

وی با اشاره به اینکه تقابل نظری بسیار خطرناک‌تر از جنگ نظامی است، افزود: استکبارجهانی به سرکردگی آمریکا و حامیان جهانی و منطقه‌ای او به جنگ با باورهای دینی مردم ما وارد شده است  .

وی ادامه داد: کفرجهانی با برنامه‌های سوء فرهنگی خود و تهدید نرمی که بارها مقام معظم رهبری مردم و مسوولان را به هوشیاری در برابر آن سفارش کرده‌اند می‌خواهد اعتقادات مردم و جوانان را نسبت به معنویت و آموزه‌های دینی ضعیف کند.

محی‌الدینی تصریح کرد: در این نبرد که در کنار جنگ اقتصادی، روانی و تبلیفاتی شدید ادامه دارد باید مدیران و مسئولان در مراکز فرهنگی و آموزشی با آمادگی بیشتر و برنامه‌ریزی در کنار همکاری مردم توطئه‌ها را خنثی کنند.

خطیب نمازجمعه مهریز اظهار کرد: برای شکست استکبارجهانی و آمریکای جنایتکار که فقط در دنیا مدعی حمایت و دفاع از حقوق بشر است، فقط ایستادگی، مدیریت جهادی، داشتن روحیه انقلابی و ولایتمداری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623332
ارسال نظر
نظرات