شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623510
مدیرکل کمیته امداد استان خبرداد

اجرای ۲۰۰ طرح تولید برق از انرژی خورشیدی در قزوین

اجرای ۲۰۰ طرح تولید برق از انرژی خورشیدی در قزوین
مهرعلی حق گویان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در راستای اشتغال زایی برای مددجویان و کمک به جهش تولید در تولید برق کشور، اجرای ۲۰۰ طرح تولید انرژی برق به وسیله انرژی خورشیدی برای مددجویان قزوین در دستور کار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرعلی حق گویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: اشتغال زایی با هدف توانمندسازی یکی از رویکردهای این نهاد است تا محرومیت زدایی را به معنای واقعی در جامعه پیاده کند.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام(ره) تلاش می‌کند تا از طریق ایجاد اشتغال و کمک به درآمدزایی برای خانواده ضمن بازگرداندن اعتماد به نفس به مددجو، بستر قطع وابستگی مالی را برای نیازمندان فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مددجویان تحت حمایت برای اشتغال زایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به تناسب شرایط و توانایی شان، برنامه آموزش و اشتغال برای آنها اجرا می‌شود.

وی افزود: در میان مددجویان افرادی هستند که به لحاظ سنی شرایط مناسب جهت کار و تلاش جسمی را ندارند و یا زنان سرپرست خانواری که در روستاها امکان برخی فعالیت‌ها نیز برای آنها میسّر نیست؛ از این رو برای این عده از مددجویان، اشتغال زایی با شیوه تولید انرژی برق از انرژی خورشید تعریف شده است.

حق گویان بیان کرد: تولید برق از انرژی خورشیدی اقدامی است که حدود دو سال قبل در کمیته امداد امام(ره) آغاز شد و در قزوین نیز برای 49 مددجو اجرایی شد، موفقیت این طرح موجب شده تا مددجویان دیگر نیز برای چنین اشتغالی آمادگی خود را اعلام کنند.

وی تصریح کرد: استمرار اجرای این طرح در برنامه این نهاد وجود داشت ولی با توجه به تحریم‌های ظالمانه و افزایش قیمت ارز برای ادامه کار با موانع تأمین مالی برخورد کردیم چراکه 49 مددجوی فعال در عرصه تولید برق از انرژی خورشیدی با تسهیلات 25 میلیون تومانی به درآمدزایی رسیدند در حالی که، هم اکنون اجرای این طرح با استفاده از توان داخلی و برخی مساعدت ها، حداقل 50 میلیون تومان هزینه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: در راستای اشتغال زایی برای مددجویان و کمک به جهش تولید در تولید برق کشور، اجرای 200 طرح تولید انرژی برق از انرژی خورشیدی برای مددجویان قزوین در دستور کار است.

وی اعلام کرد: مددجویان در اجرای این طرح ضمن بهره‌مندی از تسهیلات قرض الحسنه، یک سال تنفس برای پرداخت اقساط دارند در ضمن طی قراردادی برق تولیدی آنها توسط شرکت توزیع نیروی برق خریداری می‌شود و اقساط مربوطه از محل فروش برق کسر می‌شود.

حق گویان گفت: این طرح‌ها به صورت دوره‌ای حداقل یک میلیون و 250 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان درآمد دارد که افزایش و یا کاهش درآمد به میزان تابش نور و سایر شاخص‌های فنی بستگی دارد.

وی یادآور شد: برای اجرای این امر نیازمند مشارکت دستگاه‌های مختلف همچون استانداری، بسیج سازندگی و سایر خیران هستیم چراکه اجرای این طرح منوط به تأمین نقدینگی است.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1623510
ارسال نظر
نظرات