شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623546
در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان مطرح شد؛

کشف کالای قاچاق با ارزش بیش از ۶۰ میلیارد تومان در کرمان/ مبارزه با قاچاق مهمترین اصل تحقق شعار جهش تولید

کشف کالای قاچاق با ارزش بیش از ۶۰ میلیارد تومان در کرمان/ مبارزه با قاچاق مهمترین اصل تحقق شعار جهش تولید
سردار عبدالرضا ناظری گفت: ارزش ریالی کالاهای کشف شده در استان کرمان در سه ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۶۰ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز تولید ‌را افزایش می دهد، بنابراین اولویت اول نیروی انتظامی مبارزه و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز است.

وی جلوگیری از ورود کالای قاچاق به بازار را الزامی دانست و افزود: در استان کرمان ورود و خروج کالا صورت می گیرد، البته تحریم‌های ظالمانه باید به فرصتی برای مقابله با قاچاق کالا تبدیل شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان از افزایش ۱۰۶ درصدی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط نیروی انتظامی از ابتدای سال تاکنون در استان خبر داد و مطرح کرد: ارزش ریالی کالاهای کشف شده در استان کرمان در سه ماهه اول سال ۹۹ بیش از ۶۰ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۶ درصد افزایش یافته است.

سردار ناظری عنوان کرد: اصناف نقش مهمی در امر مبارزه با قاچاق کالا دارند، از این رو  استان کرمان یکی از استان‌های پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی بر لزوم فرهنگ سازی و نهادینه کردن خرید کالای ایرانی تاکید کرد و ادامه داد: ائمه جمعه می‌توانند در فرهنگ سازی خرید کالای ایران کمک شایانی کنند.

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا با نگاه علمی و دانش بنیان مبارزه می کند

در ادامه این نشست جواد صادقی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: نگاه جدید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بحث مبارزه کاملا علمی و دانش بنیان است، از این رو برخورد خیابانی و فیزیکی کاهش یافته و به سوی مبارزه علمی و دانش بنیان سوق پیدا می‌کنیم.

وی فعال کردن کارگروه‌های ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز را برای بهتر شدن نتیجه کارها ضروری دانست و بیان کرد: یکی از معضلات استان دپو و ترانزیت سوخت است که دستگاه‌های مربوطه طی ماه‌های اخیر چندین محموله را کشف و ضبط کرده‌اند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان ترویج استفاده از کالای ایرانی توسط مردم را الزامی دانست و اظهار کرد: با خرید کالای ایرانی علاوه بر کاهش بیکاری و ارتقای تولید، در راستای رونق اقتصادی قدم بر می داریم.

صادقی با برشمردن ارکان اساسی که در دستور کار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارد، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های ما در خصوص شناسه دار کردن کالاها از طریق ایجاد سامانه‌ها برای رصد کالاها است، به عنوان مثال در ابتدای سال ۹۹ دستورالعملی برای لوازم خانگی ابلاغ شد تا تولیدات داخلی شناسه‌دار و قابل رصد باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623546
ارسال نظر
نظرات