شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623561
یادداشت؛

بایدها و نباید های انتصابات در رامیان!

بایدها و نباید های انتصابات در رامیان!
با نگاهی به تجارب گذشته ی منطقه مشهود است که غالبا شایسته سالاری جای خود را به موج سواری سیاسیون و اعضای ستادهای انتخاباتی داده و دائما عده ای در تلاش برای کسب قدرت در محافل و پشت درهای بسته و بدون‌نگاه به منفعت عمومی و بدنبال تنیدن انحصار مدیریتی بوده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل گلستان ما، سیدعلی میرخاندوزی فعال سیاسی و عضو شورای شهر رامیان در یادداشتی خطاب به مهندس کوهساری، نماینده مردم‌ رامیان و آزادشهر درمجلس شورای اسلامی، نوشت: از پس هر انتخابات اولین اقدام در آغاز بکار منتصبین و منتخبین تغییر مدیران است و دست کم‌ دردوره های اخیر بدلیل نگاه نامناسب سازمانی در این‌حوزه از سوی تصمیم‌گیران از جمله استانداران و نمایندگان مجلس،مردم افزون بر عدم‌کسب منفعت محقانه، متحمل خسران زیادی نیز شده اند.

-- براستی تغییرات عدم برخوردار از تفکر تحول زا و افزایش احتمال واپسگرایی را چگونه میتوان تحلیل کرد؟؟

-- دلیل تغافل تصمیم گیران در بهره گیری از متغیرهای شاخص محور در چینش مدیران چیست؟

-- علت تکرار زیانبار نصب مدیران با تصمیمات سیاست زده که عمدتا هزینه سنگینی به دوش مردم تحمیل نموده است چیست؟ و سوال های بسیار دیگر....

حال با توجه به فضای سیاسی منطقه بعد از انتخاب مهندس کوهساری بعنوان‌ نماینده منطقه و جلوس وی بر کرسی پر حدیث نمایندگی مجلس میزان مورد انتظار  تاثیر گذاری ایشان‌را بررسی میکنیم.

۱)- نقش آفرینی نماینده مجلس بر تغییرات مدیریتی شهرستان رامیان.

۲)- تاثیر نمایندگان‌مجلس بر سیاستگزاری استانداری گلستان درحوزه چینش مدیران در حدود یکسال مانده به پایان ماموریت پر بحث دولت اعتدال.

شهرستان رامیان بعنوان یکی از باظرفیت ترین مناطق کشور برای قرار گرفتن در مسیر توسعه در ادوار مختلف بهره چندانی از نبوغ و کارآیی مدیران خود کسب نکرده است.

لذا مهندس غلامعلی کوهساری ضمن‌اشراف به موضوع و مطالعه فراوان‌ در ماه های اخیر همانطور که از وی انتظار میرود می بایست با توجه به وجود گسل های بالقوه قومیتی و مشکلات اقتصادی عمده که دائم با پردازش منفعت طلبانه توسط برخی سیاسیون و اقتصادیون همراه بوده است بسیار دقیق  و با ترسیم چشم انداز موفقیت منطقه که متضمن موفقیت خود نیز است گام‌بردارد و از سیاست زدگی‌ پرهیز نماید.

با نگاهی به تجارب گذشته ی منطقه مشهود است که غالبا شایسته سالاری جای خود را به موج سواری سیاسیون و اعضای ستادهای انتخاباتی داده و دائما عده ای در تلاش برای کسب قدرت در محافل و پشت درهای بسته و بدون‌نگاه به منفعت عمومی و بدنبال تنیدن انحصار مدیریتی بوده اند که حاصل آن عدم اشراف به ظرفیت های و تبدیل فرصتها به تهدیدات جدی در منطقه بوده است و محصولی جز دوری شهرستان رامیان از مسیر پیشرفت و تضییع حق و حقوق مردم بهمراه نداشته است.

جناب مهندس کوهساری عزیز : از شما که دارای تجربه شخصی و خانوادگی‌ شایان‌ذکری در پارلمان هستید و در این راه خون نیز داده اید انتظار میرود با چشمی بینا و گوشی شنوا صدای اندیشمندان و دلسوزان واقعی مردم را در یابید و پس از کسب نظرات متفکرین، آنرا در ارائه مشورت به مسئولین عالی رتبه استان که همگان میدانند تاثیر حداکثری در تصمیم گیری آنان در عزل و نصب مدیران شهرستانی دارد لحاظ نمایید.

حتم داریم که شما خود بخوبی میدانید در فضای حوزه انتخابیه با وضع معیشتی موجود که مردم امید بسیاری به عملکرد شما دارند، اولین‌اشتباه توسط مسئولین(مخصوصا معتمدین مردم) میتواند آخرین‌اشتباه باشد و موجب ناامیدی مردم شده و با همان‌سرعت‌که در دل مردم جای گرفته اید با شتابی دوچندان خدای نکرده از کانون‌محبت مردم‌فاصله بگیرید.

از این‌رو چنانچه تغییرات در دستور کار باشد انتظار میرود با مطالعه و آسیب شناسی مدیریت مدیران‌ قبل و بررسی عملکرد مدیران‌فعلی و در نظر گرفتن آیتم های مورد نیاز منطقه تصمیماتی اتخاذ نمایید که اقبال مردم به شما بیش از پیش گردد که یقینا در این صورت استاندار گلستان‌نیز ضمن توجه به سطح تحلیل شما با  در نظر داشتن سیاست های دولت از مدیران سیاسی اصیل و فرزندان آموزش دیده و مورد اعتماد وزارت‌کشور در شهرستان‌رامیان استفاده خواهد نمود. اما در پایان شایان‌ذکر است تاکید شود با توجه به حواشی تلخ انتصابات گذشته، لازم‌ است در شهرستان رامیان بدلایل خاص بوجود آمده از مدیران شایسته‌ و  البته بومی که هم‌اکنون نیز مورد اعتماد وزارت کشور و مردم می باشند استفاده شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623561
ارسال نظر
نظرات