شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623565
رییس پلیس فتا استان بوشهر خبر داد؛

کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام کتب درسی

کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام کتب درسی
رییس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به ثبت‌نام کتب درسی دانش آموزان، گفت: با توجه به اینترنتی بودن ثبت‌نام کتب درسی، شهروندان مراقب کلاهبرداران سایبری باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ سرهنگ مهدی قاسمی رییس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این هشدار، گفت: در هنگام ثبت‌نام کتب درسی به‌ صورت غیرحضوری و آنلاین، متأسفانه مشاهده شده که مجرمان سایبری از این موضوع سوءاستفاده مجرمانه می‌کنند.

وی با تأکید براینکه بهتر است والدین و دانش‌آموزان از هرگونه ثبت‌نام برای خرید کتب درسی در سایت‌های اینترنتی متفرقه و غیرمجاز خودداری کنند، افزود: در هنگام ثبت نام اینترنتی کتب درسی فرزندان حتماً آدرس وب‌سایت ارائه شده از سوی آموزش و پرورش را به صورت دستی در نوار آدرس(Address bar)وارد کرده و به گزینه‌های نمایش داده شده در موتور جستجوی خود اعتماد نکنند.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: در بررسى‌هاى صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد وجه اشتراک اینگونه شگردهاى کلاهبردارانه ورود قربانیان به صفحات جعلی درگاه‌های بانکى به بهانه پرداخت هزینه خرید الکترونیکى بوده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای اینکه در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیرند در زمان ورود به درگاه پرداخت بانکی از اصالت آن درگاه مطمئن و سپس اقدام به پرداخت وجه کنید.

رییس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: برخی از مجرمان سایبری نیز با جمع‌آوری اطلاعات شهروندان در سایت‌های جعلی به دنبال اهداف بلند مدت مجرمانه خود مثل اخاذی و باج‌گیری از شهروندان هستند که در پی داشتن اطلاعاتی که قبلا از آنها جمع‌آوری کرده‌اند، می‌تواند اعمال مجرمانه خود را پیش ببرند.

وی تاکید کرد: در درج اطلاعات شخصی خود و اعضای خانواده در سایت‌های متفرقه و ناشناس خودداری کنند.

رییس پلیس فتا استان بوشهر از کاربران خواست هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623565
ارسال نظر
نظرات