شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623825
استاندار اردبیل:

شهر هیر ظرفیت مسافران تابستانی را ندارد

شهر هیر ظرفیت مسافران تابستانی را ندارد
بهنام جو استاندار اردبیل گفت: تراکم ترافیکی شهر هیر ظرفیت مسافران تابستانی را ندارد و باید برای این موضوع شورای ترافیک بصورت حضوری نظریه کارشناسی و اعمال قانون را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، اکبر بهنام در جلسه بررسی مشکلات شهر هیر که با حضور دستگاه های متولی برگزار شد، اظهار داشت: امروزه پروژه پل معلق آبرو و حیثیت اردبیل است و باید هر چه سریع تر مشکلات زیرساختی این مجموعه برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه با انتخاب مشاور مشکلات موجود احصا می شود، افزود: علاوه بر استفاده از نظریه کارشناسی مشاور طرح با انتخاب یک مشاور دارای رتبه جهت تهیه نقشه گردشکری برای افزایش راندمان ارزش افزوده منطقه و کارکرد اراضی می توان به نتیجه مطلوبی دست یافت.

استاندار با بیان اینکه باید مشاور طرح جامع شهر هیر نیز در مورد بازنگری طرح نظرات کارشناسی خود را اعمال کند، گفت: تراکم ترافیکی شهر هیر ظرفیت مسافران تابستانی را ندارد و باید برای این موضوع شورای ترافیک نیز بصورت حضوری نظریه کارشناسی و اعمال قانون را مورد توجه قرار دهد.

بهنام جو ادامه داد: ۵ هکتار زمین برای احداث پارکینگ برای ۲ هزار خودرو در این مجموعه در نظر گرفته شده و شهردار هیر و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه پروتکل بهداشتی در مجموعه پل معلق هیر باید رعایت شود،گفت: مدیریت مجموعه با در نظر گرفتن همه جوانب باید اقدامات لازم را جهت رعایت مسایل بهداشتی اعمال کند البته از ظرفیت۶۰۰ نفری ۲۰۰ نفر از پل استفاده می کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: علاوه بر مجموعه پل شیشه ای هیر منطقه گردشگری دربند نیز در افزایش میزان ترافیک سهیم است و شهرداری هیر باید با تمام توان در حل این معضل با همکاری سایر دستگاه ها تلاش کند.

 

انتهای پیام/آ

https://www.dana.ir/1623825
ارسال نظر
نظرات