شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623858
معاون بهزیستی کرمانشاه خبر داد؛

تحویل ۲۸۴ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ معلول در کرمانشاه

تحویل ۲۸۴ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ معلول در کرمانشاه
زهره شریفی از تحویل ۲۸۴ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ معلول در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره شریفی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد؛ با اشاره به اینکه طرح تأمین مسکن خانوارهای دارای ۲ عضو معلول از مهم‌ترین و موفق‌ترین طرح‌های تأمین مسکن معلولان است، گفت: این طرح از سال ۹۴ با انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه بین بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان زمین مسکن شهری و انجمن خیرین مسکن ساز آغاز شد.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: بر این اساس کمیته راهبردی در استان با حضور معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب، مدیر عامل انجمن خیرین مسکن‌ساز، نمایندگان بنیاد مستضعفان و راه و شهرسازی، مدیر بهزیستی کرمانشاه و کارشناسان ستادی و شهرستان شکل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای سرپرستان خانوار دارای حداقل ۲ عضو معلول که تاکنون فاقد هر گونه سرپناهی هستند، با همکاری دستگاه‌های طرف قرارداد ۴۱۹ سهمیه برای استان در نظر گرفته شد.

شریفی اظهار کرد: از این تعداد ۲۶۰ واحد شهری است که تاکنون ۱۳۷ واحد آن تکمیل و به جامعه هدف تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: ۱۵۹ واحد روستایی است که از این تعداد خانوار روستایی دارای حداقل ۲ عضو معلول در استان نیز ۱۴۷ خانوار مسکن خود را تحویل گرفته و مابقی نیز در دست اقدام است.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: تا پایان تیرماه سال جاری ۴۰ واحد دیگر در فاز اول افتتاح و تحویل متقاضیان خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود ۴۰ واحد فاز دوم نیز در ابتدای سه ماهه سوم واگذار شود.

این مسئول عنوان کرد: طبق ارزیابی‌های انجام شده توسط ستاد بهزیستی کشور از وضعیت مسکن معلولان و مددجویان، سال گذشته توانستیم رتبه اول کشوری را در تأمین مسکن نیازمندان، معلولان و مددجویان کسب کنیم.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۲۵۰ خانوار شهری و روستایی دارای حداقل ۲ عضو معلول در استان کرمانشاه پشت نوبت تأمین مسکن هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1623858
ارسال نظر
نظرات