شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624025
یادداشت؛

رادیکالیزم؛ راهبرد افراطیون برای فرار از پاسخگویی

رادیکالیزم؛ راهبرد افراطیون برای فرار از پاسخگویی
در یزد نیز جریانی با جنجال‌آفرینی و به حاشیه بردن مطالبات واقعی و اصلی مردم، مسئولیت پیشبرد پروژه رادیکال کردن فضای جامعه را بر عهده‌ گرفته‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، جریانی که هفت سال گذشته دولت را در دست داشته و در مجلس دهم نیز حاکم بود و در بسیاری از مراکز استان‌ها شوراهای شهر را نیز در اختیار دارد، بعد از شکست علنی ایده دولت در اداره کشور و ناکارآمدی آشکار مجلس دهم و همچنین وضعیت معلوم‌الحال شوراهای شهر، برای فرار از مسئولیت عملکرد چند ساله خود، رادیکال کردن فضای جامعه را در دستور کار قرار داده است.

نامه چند روز قبل موسوی خوئینی‌ها و تلاش برای نسبت دادن ناکارآمدی دولت مورد حمایتش به کلیت نظام در همین راستا قابل تحلیل است. به نظر می‌رسد این راهبردی است که قرار است در یکسال پایانی عمر دولت و تا زمان انتخابات در همه کشور اجرایی شود.

در یزد نیز جریانی با جنجال‌آفرینی و تلاش برای به حاشیه بردن مطالبات واقعی و اصلی مردم، مسئولیت پیشبرد پروژه رادیکال کردن فضای جامعه را بر عهده‌ گرفته‌ است.

در واقع جریان حاکم که مسئول وضع موجود است، می‌داند که با شرایطی که امروز بر مردم تحمیل کرده است و کارنامه‌ای که از خود در سطوح مختلف مسئولیتی به جای گذاشته است، قرار نیست در انتخابات پیش رو در حالت معمول کاری از پیش ببرد. این واقعیتی است که شکست تمام عیار جریان مذکور در انتخابات دوم اسفند، نیز احتمال آن را قوت بخشید.

بر همین اساس، آن‌ها راه برون‌رفت از فضای کنونی را، عوض کردن زمین بازی می‌دانند. از نظر این جریان، اگر فضای جامعه به سمت مطالبات واقعی و اصلی مردم برود، آن‌ها کاری از پیش نخواهند برد، لذا تلاش‌شان این است تا با ایجاد حاشیه و مباحث فرعی، مطالبات اصلی مردم را تحت‌الشعاع قرار دهند.

نکته قابل توجه اما جایی است که این سناریو، قبل از این تجربه شده است و نتایج آن مشخص است. در واقع شاید تمسک به رادیکالیسم، در کوتاه مدت آورده‌ای برای جریان تندرو داشته باشد، اما انتهای مسیر رادیکالیسم چیزی جز انسداد نخواهد بود.

حمیدرضا زارع

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1624025
ارسال نظر
نظرات