شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624035
نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان زنجان مطرح کرد؛

سایه رکود و گرانی بر سر صنعت مس/ کارگاه‌های مس زنجان تعدیل نیرو کردند

سایه رکود و گرانی بر سر صنعت مس/ کارگاه‌های مس زنجان تعدیل نیرو کردند
محمدرضا جرجیسی، نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقو فروشان استان زنجان گفت: در حال حاضر رکود و گرانی مواد اولیه از چالش‌های جدی صنعت مس در زنجان محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا جرجیسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل نوسانات صعودی، قیمت مس نیز به صورت روزانه تغییر می‌کند که این امر مشکلاتی را برای هنرمندان این ضنعت به وجود آورده است.

وی افزود: در حال حاضر گرده خام کیلویی به قیمت 128 هزار تومان خریداری می‌شود که این امر موجب گرانی صنایع تولیدی مس شده است.
 
این مسئول تصریح کرد: با توجه به گرانی مواد اولیه مس، امکان تولید کاهش یافته و حتی قدرت خرید مردم هم اجازه خرید مس را نمی‌دهد.
 
نائب رئیس اتحادیه چاقو سازان و چاقو فروشان استان زنجان با بیان اینکه با کاهش قدرت خرید مردم به یک پنجم، خرید تولیدات مس نیز در چند ماه گذشته کاهش یافته است، ادامه داد: برخی کارگاه‌های بزرگ مس نیز اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند.
 
جرجیسی با اشاره به اینکه برخی واحدهای تولیدی فقط در حد امرار و معاش فعالیت می‌کنند، ادامه داد: برخی از فروشگاه‌های عرضه نیز اقدام به تغییر کاربری داده‌اند.
 
وی تصریح کرد: با انتشار ویروس کرونا و تعطیلی کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی، مس همچون سایر صنایع دستی استان دچار مشکل شده است و گرانی مواد اولیه به مشکلات آن افزوده است.
 
این مسئول یادآور شد: در حال حاضر مس آشفته بازار را تجربه می‌کند که ضروری است اقدامات لازم برای حل مشکلات این صنعت دست زنجانی‌ها انجام شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1624035
ارسال نظر
نظرات