شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624128
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی مطرح کرد

هدر رفت ۲۵ درصد از محصولات باغی استان مرکزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی/صادرات ۸۵ درصد پسته استان مرکزی از رفسنجان

هدر رفت ۲۵ درصد از محصولات باغی استان مرکزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی/صادرات ۸۵ درصد پسته استان مرکزی از رفسنجان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: به دلیل نبود صنایع تبدیلی، سالانه حدود ۲۵ درصد از محصولات کشاورزی استان به ویژه محصول باغی به ضایعات تبدیل می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب گفت: ۷۲ هزار هکتار باغ در سطح استان مرکزی شامل درختان میوه‌های دانه‌دار، هسته‌دار و دانه‌ریز وجود دارد که عمده محصولات استان انگور، انار، پسته ،گردو، سیب و هلو است.

آنجفی با اشاره به اینکه استان مرکزی در چند محصول دارای رتبه برتر در سطح کشور است، اظهار کرد: استان مرکزی در تولید انار رتبه دوم، پسته رتبه ششم و انگور رتبه نهم کشور را دارد.

وی ادامه داد: برخی از محصولات باغی استان جنبه صادراتی دارند که این محصولات شامل انار، پسته و کشمش که سالانه میزان آن متغیر است چراکه برخی از محصولات صادراتی در داخل خود استان و برخی هم همچون پسته از خارج استان صادر می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در سطح استان بیش از ۱۴ هزار تن پسته تولید می شود از این میزان ۷۰ درصد صادرات می شود. تنها ۱۵ درصد آن از خود استان و مابقی از رفسنجان صادرات می شود.

آنجفی با بیان اینکه سال گذشته ۴۷۸ هزار تن محصولات باغی در استان تولید و روانه بازار شده است افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم ۱۰ درصد افزایش داشته باشد.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۳۰ درصد از محصولات که شامل هلو زودرس، آلبالو، گیلاس، انگور یاقوتی، زردآلو، آلو و گوجه برداشت‌شده‌اند و باقی محصولات تا آذرماه برداشت خواهند شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یکی از مشکلات کشاورزان را نبود کارگاه‌های فرآوری، سردخانه‌های موردنیاز و بسته‌بندی محصولات در استان عنوان کرد و گفت: اگر فرآوری و بسته‌بندی محصولات به‌طور جامعی در استان رقم بخورد قطعاً از بین رفتن بیش از ۲۵ درصد از محصولات باغی استان جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از ضرورت‌هایی که باید در باغات استان به آن توجه شود انسجام و ایجاد تشکل‌ها و تعاون‌ها است که هم‌اکنون در این خصوص ضعیف هستیم و این موضوع سبب ایجاد ضررهای هنگفتی به کشاورزان شده است.

 آنجفی افزود: باید شرایط را به گونه ای پیش ببریم که کشاورزان استان به سمت تشکیل اتحادیه ها و تعاونی ها بروند و قطعاً اینکار تا حد زیادی در تولید و بهره وری محصولات موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624128
ارسال نظر
نظرات