شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624166
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:

مرمت بخش‌های تخریب‌شده قلعه بارده در حال انجام است

مرمت بخش‌های تخریب‌شده قلعه بارده در حال انجام است
مهرداد جوادی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری از آغاز عملیات مرمت بخش‌های تخریب شده قلعه بارده بر اثر بارندگی‌های اسفندماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد جوادی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد:  با تخریب بخش از  دیوار و برج جبهه شرقی قلعه تاریخی بارده ، یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار ملی به منظور مرمت اضطراری این قلعه تخصیص داده شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری افزود: پس از فراخوان انتخاب پیمانکار، بلافاصله مرمت بخش‌های تخریب شده قلعه تاریخی بارده در بارندگی‌های اسفندماه پارسال آغاز شد.

وی یادآور شد: طی سال‌های گذشته هفت میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای مرمت، استحکام‌بخشی، بام‌سازی، سبک‌سازی، اندود حفاظتی، اجرای شمع‌بندی حفاظتی و تخلیه نخاله‌های این قلعه هزینه شده است.

به گزارش جهانبین نیوز، قلعه تاریخی بارده شهرستان بن چهارمحال و بختیاری مربوط به دوران قاجاریه و دارای پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع عرصه با زیربنای افزون‌بر هشت هزار مترمربع است ، این بنای تاریخی ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۱۲۴۰۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

روستای بارده شهرستان بن در ۵۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624166
ارسال نظر
نظرات