شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624181
نایب رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع):

توهین سعودی‌ها به آیت‌الله سیستانی خیانت آشکار به اسلام و مذهب مقدس تشیع است

توهین سعودی‌ها به آیت‌الله سیستانی خیانت آشکار به اسلام و مذهب مقدس تشیع است
نایب رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) اقدام موهن و ناشایست روزنامه سعودی (الشرق الاوسط) در هتک حرمت مقام عالی مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی را خیانت آشکار به اسلام ناب محمدی(ص) و مذهب مقدس تشیع عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نایب رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه‌ای اقدام موهن و ناشایست روزنامه سعودی (الشرق الاوسط) در هتک حرمت مقام عالی مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی را خیانت آشکار به اسلام ناب محمدی(ص) و مذهب مقدس تشیع عنوان کرد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: توهین مذبوحانه و هتک حرمت روزنامه سعودی به مقام عالی مرجعیت شیعه عراق در حقیقت توهین به مقدسات و بیانگر مذهب ستیزی آل سعود است.

وی ادامه داد: این اقدام روزنامه سعودی همچنین بیانگر تعمد نظام حاکمیت عربستان در ادامه طرح‌های مشکوک و کینه و دشمنی‌های نهفته آن علیه تمامی کسانی است که درصدد حفظ حاکمیت و وحدت ملی عراق هستند و اقشار و احزاب مختلف سیاسی این کشور باید نسبت به این توطئه آل سعود هوشیار باشند.

امام جمعه اراک بیان کرد: ملت عراق وجود مرجعیت را رمز اقتدار و محور وحدت و یکپارچگی کشور خود می‌داند و توهین به آیت‌الله سیستانی را نقض آشکار ارزش‌ها و آرمان‌ها و اهداف والای خود می‌داند و بدون شک این اقدام روزنامه آل سعود نه تنها تاثیری بر افکار و جریان‌های سیاسی ملت عراق نمی‌گذارد، بلکه مردم آگاه، زمان شناس، دشمن شناس و با بصیرت این کشور را در ادامه مسیر خود مستعدتر می‌کند.

دری نجف‌آبادی افزود: هتک حرمت و توهین به آیت‌الله سیستانی درحالی انجام شد که پیروزی و غلبه ملت عراق بر گروه تروریستی داعش که دست‌پرورده آمریکا و اسرائیل جنایتکار همراه با حمایت‌های مالی همین آل سعود بود، به برکت فتوای جهاد کفایی این مرجع عالی قدر انجام شد و اکنون ملت عراق شکرگزار این نعمت اللهی است و با تمام قوا از حریم مرجعیت دفاع می‌کند.

وی ادامه داد: آل سعود با دخالت مستقیم آمریکا و اسرائیل جنایتکار از سال های گذشته سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در راستای جدا کردن مرجعیت از اعتقادات و افکار عمومی ملت عراق و ایجاد دودستگی در میان شیعیان و ملت عراق انجام داده‌ است، اما ملت عراق با وحدت و یکپارچگی و وحدت شکل گرفته در نتیجه وجود مرجعیت و فرهنگ والای اهل بیت(ع) این توطئه دشمنان اسلام را خنثی می‌کند.

نایب رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: مرجعیت شیعه در عراق با سال‌ها مجاهدت و مبارزه علیه استعمار انگلیس و استکبار جهانی پایه‌های استقلال و آزادی این کشور را استحکام بخشیده و ملت رشید عراق را با مدیریتی حکیمانه از بحران‌ها عبور داده است، و امروز نیز ملت عراق با قدرت از آیت‌الله سیستانی به عنوان محور یکپارچگی خود دفاع می‌کند و قدمی از رسیدن به آرمان‌های والای خود عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی یادآور شد: عراق سربلند، از انقلاب ۱۹۲۰ (ثوره العشرین) تا امروز یعنی بیش از یک قرن است که در برابر سلطه اجانب و استعمار ایستادگی کرده و در این راستا خون‌های بسیاری تقدیم کرده است و همچنان راه اهل بیت(ع) و شهدا را با قدرت ادامه خواهد داد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: ملت ایران هرگونه هتک حرمت به مرجعیت دینی را که ارزش و جایگاه والای اسلام و مذهب تشیع را بشدت محکوم کرده و با تمام قدرت از حریم اسلام ناب محمدی(ص)، مذهب مقدس تشیع و اهل بیت(ع) صیانت می‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624181
ارسال نظر
نظرات