شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624234
مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین خبرداد

تولید ۱۳ هزار دقیقه برنامه برای پیشگیری از کرونا در شبکه قزوین

تولید ۱۳ هزار دقیقه برنامه برای پیشگیری از کرونا در شبکه قزوین
حسن اکبری، مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدغه‌های مهم مردم تبدیل شده و در این میان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: رسانه استانی با توجه به جایگاه و وظیفه خطیر و نقش مهم خود در ارتقای دانش و آگاهی مردم باید به عنوان نماینده افکار عمومی آحاد جامعه را با اهمیت رعایت موارد پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا و مخاطرات حضور در اجتماعات و معابر عمومی و اهمیت حضور در منزل برای قطع چرخه انتقال این ویروس آشنا کند.

وی افزود: در همین راستا سیمای مرکز قزوین در سه ماهه نخست سال جاری و تا به امروز با پخش 5200 دقیقه برنامه به این موضوع پرداخته است.

این مقام مسئول گفت: شبکه قزوین در برنامه‌های انعکاس، بوی عیدی، پسته خندان، تا آسمان، چهلستون، رنگ زندگی، سلامت مینــودری،162 شــفا خـانه، شمیم سحر، صمـــیمانه، طبیبانه، نـــفس مــــاه، نور باران و هم سفره‌ایم به موضوع اطلاع رسانی و آموزش شیوه‌های مقابله با ویروس کرونا پرداخته است.

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین اظهار کرد: اطلاع‌رسانی شفاف و بهینه نقش مهمی در فرهنگ سازی موثر برای پیشگیری از شیوع این بیماری دارد و رادیو قزوین هم در کنار این امر با تولید و پخش مطالب آموزشی برای ارتقای آگاهی شنوندگان استان قدم بر می‌دارد.

وی افزود: رادیو قزوین هم در سه ماهه نخست امسال و تا به امروز با تولید و پخش 7600 دقیقه برنامه اعم از بخش‌ها، میان برنامه‌ها و برنامه‌های تامینی مختص اطلاع رسانی به شنونده‌ها با موضوع پیشگیری و آموزش نحوه مبارزه با ویروس کرونا در برنامه‌های تولیدی و تمام برنامه‌های زنده صبحگاهی و شبانگاهی اقدام کرده است.

این مقام مسئول گفت: پخش پیام‌های اطلاع رسانی با همین موضوع در برنامه «روی خط باشید»، گفتگو با مسئولین به نسبت اقتضاء برنامه در خصوص اطلاع رسانی لحظه به لحظه و دقیق از اخبار ستاد ملی مبارزه با کرونا و اخبار پیرامون رویدادها و تعطیلی‌ها و برنامه «کلبه مهر» هم به موضوعات پزشکی مرتبط با کرونا به این موضوع پرداخته است.

اکبری عنوان کرد: رسانه باید به عنوان نقطه ارتباط بین مردم و مسوولان اخبار و مطالب صحیح و لزوم رعایت موارد پیشگیرانه را از مسوولان ذیربط به مردم و انتظارات و انتقادات به حق و صحیح مردم را به متولیان امر منعکس کند.

اکبری تصریح کرد: معاونت خبر هم با پیروی از این الگو در سه ماهه نخست سال جاری با تولید و پخش 650 دقیقه گزارش خبری با موضوع کرونا، ارتباط زنده در هر بخش خبری با ستاد پیشگیری و اطلاع رسانی به مردم در بخش گفتگوی خبری ساعت20، تولید و پخش گفتگوی ویژه خبری به صورت زنده با همین موضوع با دعوت از مسئولین امر به این موضوع پرداخته است.

وی گفت: معاونت فضای مجازی هم با تهیه و تولید پادکست با پیرامون شیوع و مبارزه با کرونا در قالب موشن گرافیک، تولید اینفوگرافیک راه‌های پیشگیری و علائم بیماری کرونا، تولید گزارش تصویری با عنوان حقایقی درباره کرونا در قالب عکس نوشت و بازتولید و انتشار برنامه تلویزیونی فرصت برتر با هدف تقطیع دروس آموزشی دوره های ابتدایی و متوسطه اول و دوم در تمامی بسترهای مجازی به این امر می‌پردازد.
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624234
ارسال نظر
نظرات