شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:32 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 شناسه خبر: 1624293
رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

روحیه کمک مومنانه، در جامعه فرهنگ سازی شود

روحیه کمک مومنانه، در جامعه فرهنگ سازی شود
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه نهضت کمک مومنانه الگوی تمام عیار مؤسسات خیریه در دستگیری از نیازمندان است گفت: همه باید تلاش کنند تا روحیه کمک مومنانه، به یک گفتمان و فرهنگ سازی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان‌ما، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل شامگاه امروز در حاشیه بازدید از موسسه خیریه ائمه اطهار (ع) و مرکز مهر حضرت زینب (س) استان اردبیل به ضرورت انجام کارهای نیک و خداپسندانه در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: جمع کثیری از مؤسسات خیریه که در استان اردبیل کمک های مردمی را مدیریت می کنند در واقع از پیشگامان لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در راه اندازی کمک های مومنانه و دستگیری از نیازمندان هستند.

وی با بیان اینکه ستاد دیه استان اردبیل امسال با افزایش کمک یک میلیاردی مواجه بود،گفت: این امر مربوط به امسال نیست و سال گذشته نیز شاهد افزایش 70درصدی کمک های مردمی به ستاد دیه بودیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه سخنان خود به آثار و برکات کمک های انسان دوستانه در زندگی بشر اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا با دستگیری از هم نوعان، مشکلات را با روحیه خیزخواهانه برطرف کنند.

وی به نقش سازنده مؤسسات خیریه در برطرف کردن نیازهای افراد با شرایط خاص اشاره کرد و گفت: اگر انسان با نیت خالص و اراده محکم و اعتقاد قلبی در حل مسائل و مشکلات هم نوعان خود تلاش کند علاوه بر انجام کار نیک و کاهش آسیب های اجتماعی در واقع برکت خداوند متعال را نیز شامل  حال جامعه می کند.

عتباتی خواستار تقویت روحیه کمک مومنانه در استان اردبیل شد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا روحیه ایثار و بخشش را در خانواده های ایرانی تقویت کنیم و این امر را به یک گفتمان و فرهنگ در جامعه تبدیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های مؤسسه ائمه اطهار(ع) پرداخت و گفت: بخش کودکان زیر سه سال این مؤسسه خیریه که تنها مؤسسه فعال در این زمینه در اردبیل است که توانسته است اتفاقات خوبی را در این شهر رقم بزند.

عتباتی به مرکز نگهداری از زنان خشونت دیده مؤسسه ائمه اطهار(ع) نیز اشاره کرد و گفت: راه اندازی این مرکز و توانمند سازی خانواده ها و زنان خشونت دیده نیز یکی از کارهای با اهمیت و با ارزش این مؤسسه است که لازم است سازمان هایی همچون بهزیستی، کمیته امداد و حتی استانداری در این زمینه از مؤسسه ائمه اطهار(ع) حمایت کنند.

وی ارائه خدمات مشاوره ای را در راستای تداوم حمایت از فعالیت های مؤسسه خیریه ائمه اطهار(ع) عنوان کرد و گفت: همکاری انجمن حمایت از زندانیان با این مرکز قطعا دارای خیر و برکت برای استان اردبیل خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه هم اکنون مؤسسه ائمه اطهار(ع) میزبان 500 یتیم است، گفت:  همه باید تلاش کنیم تا با حمایت های معنوی و مادی از اینگونه مؤسسان خیریه، با فراهم کردن امکانات لازم از افراد نیازمند دستگیری کنیم تا رحمت خداوند متعال نیز شامل حال ما شود.

وی در پایان سخنان خود اهمیت ترویج کارهای خیر در جامعه را یادآور شد و گفت: کاهش آسیب های اجتماعی، تنش و التهاب در جامعه کمترین اثر دستگیری از نیازمندان است.

عتباتی به ماجرای ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با نگاهی به وضعیت کشورهای جهان در مواجهه با این ویروس تفاوت فرهنگ ملت ها و اعتقادات مردم به وضوح آشکار شد،ه در شرایطی  که  مردم سایر کشور در بدست آوردن ماسک و بسته های بهداشتی و غذایی دست به کارهای بدور از شأن انسانیت می زنند در ایران اسلامی خود مردم  داوطلبانه دست به دست دادند تا با اهدای بسته های بهداشتی و غذایی همنوعان خود را در عبور از این بحران ناخواسته کمک کنند. و این تنها در سایه تربیت اسلامی،اخلاق مداری و تقویت روحیه انسان دوستانه و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه ما است.

 

انتهای پیام/ج

https://www.dana.ir/1624293
ارسال نظر
نظرات