شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 08:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624320
آخرین جزئیات از زلزله ۴٫۸ریشتری در هرمزگان؛

زلزله لیردف به برخی منازل خساراتی وارد کرد/ نیروهای امدادی، در حالت آماده‌باش

زلزله لیردف به برخی منازل خساراتی وارد کرد/ نیروهای امدادی، در حالت آماده‌باش
زمین لرزه ای به بزرگی ۴٫۸ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین حوالی لیردف در استان هرمزگان را لرزاند که خوشبختانه خسارت جانی نداشته ولی به برخی منازل خساراتی وارد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازهرمز، بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۰۵:۴۰:۳۴امروز سه شنبه در عمق ۲۶ کیلومتری لیردف هرمزگان رخ داده است.

این زلزله در مختصات طول جغرافیایی ۵۸٫۵۴ شرقی و عرض جغرافیایی ۲۵٫۸۷شمالی در حوالی لیردف  به ثبت رسیده است.

 خسارت جانی تا این لحظه گزارش نشده است

عبدالحمید سعدینی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار کرد: این زلزله در ساعت ۵ و۴۰ دقیقه امروز در حوالی روستای پرکو لیردف شهرستان جاسک رخ داد که بلافاصله عوامل امداد و نجات در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: خانه های این منطقه بطور عمده از شاخ و برگ درختان در قالب کپر ساخته شده و زلزله در این حد نمی‌تواند آسیبی به سازه‌ها برساند ولی با توجه به قرار گرفتن این روستا در معرض دامنه سد گابریک جاسک به زودی  جابه جا می شوند.

تاکنون خسارت‌هایی به منازل مسکونی واردشده

محمد رادمهر، فرماندار جاسک با بیان اینکه این زلزله در عمق ۲۶ کیلومتری سطح زمین رخ‌داده است، تصریح کرد: تاکنون خسارت‌هایی به منازل مسکونی واردشده که کارشناسان به محل اعزام و در پی برآورد خسارت‌ها هستیم.

رادمهر در پایان با اشاره به اینکه شدت زلزله در مناطق کوهستانی پرکوه بخش مرکزی بوده است، گفت: خوشبختانه خسارت جانی نیز تا این لحظه گزارش نشده و تمامی نیروهای امدادی در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

لیردف، شهری از توابع شهرستان جاسک در استان هرمزگان ایران است. این شهر مرکز بخش لیردف قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران جمعیت آن ۶۶۲ نفر (۱۳۰خانوار) بوده‌است.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1624320
ارسال نظر
نظرات