شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624345
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

منابع ارزی کالاهای اساسی به یغما رفت/ عدم نظارت در اختصاص ارز دولتی برای واردات نهاده‌های دامی

منابع ارزی کالاهای اساسی به یغما رفت/ عدم نظارت در اختصاص ارز دولتی برای واردات نهاده‌های دامی
جوکار با اشاره به عدم نظارت در اختصاص ارز دولتی برای واردات نهاده‌های دامی، گفت: متأسفانه در بخش کالاهای اساسی منابع ارزی را به یغما دادند که همین مسئله سبب نابسامانی در بازار را رقم زد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص گرانی نهاده‌های دامی که عوامل افزایش قیمت‌های بسیاری از کالای اساسی رقم‌زده است، گفت: به بسیاری از کالاها ارز دولتی اختصاص یافت و از گذشته تابه‌حال این‌گونه بوده که برخی ارزها را دریافت می‌کردند تا کالاهای اساسی را وارد کنند ولی یا وارد نکردند و یا اینکه کالاهایی را وارد کردند که اصلاً احتیاجی به آن نبود و جزء اولویت‌های کشور محسوب نمی‌شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در بخش کالاهای اساسی منابع بسیار خوبی اختصاص داده شد اظهار داشت: متأسفانه منابع ارزی در بخش کالاهای اساسی به یغما داده شد و مدیریتی هم بر این منابع نشد تا شاهد چنین مشکلاتی در سطح کشور باشیم.

وی به عدم نظارت بر بازار اشاره کرد و افزود: در بخش اختصاص ارزهای دولتی به نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی نظارت خوبی صورت نگرفته و این اقلام باقیمت‌های چندین برابر به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

جوکار اضافه کرد: دستگاه قضایی، قوه مجریه و دستگاه‌های نظارتی باید در این بخش ورود کنند و نظارت و کنترل بر بازار را داشته باشند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این عدم نظارت و کنترل بر بازار می‌تواند تبعات جدی در بحث افزایش قیمت کالا بر بازار داشته باشد و چون نظارتی نیست هرکسی به هر شکلی که می‌تواند اقدام به فروش کالا می‌کند و این ظلم مضاعفی برای مردم ما خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624345
ارسال نظر
نظرات