شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624355
فرهنگی خبر داد:

انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات در روزهای آینده

انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات در روزهای آینده
سخنگوی هیدت رئیسه مجلس از انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات در مجلس یازدهم گفت: معرفی رئیس و دادستان دیوان محاسبات طبق آئین نامه داخلی مجلس از وظایف کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس است.

وی افزود: این کمیسیون باید از میان داوطلبان تصدی ریاست و دادستان دیوان محاسبات 2 نامزد به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات و 2 نامزد به‌عنوان دادستان دیوان محاسبات را انتخاب و برای انتخاب یکی از آنها توسط مجلس شورای اسلامی به هیئت رئیسه مجلس معرفی کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در کمیسیون مذکور، اسامی به هیئت رئیسه مجلس اعلام می شود که هیئت رئیسه مجلس هم با دعوت از داوطلبین و شنیدن برنامه ها و نظرات آنها، نظر خود را نسبت به داوطلبین اعلام می کند و سپس جهت رای به افراد، در دستور صحن مجلس قرار می گیرد.

به گفته فرهنگی داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر، سابقه خدمت در مقامهای مدیریتی و حداقل 20 سال سابقه کار، از شرایط احراز سمت رئیس و دادستان دیوان محاسبات است.

وی افزود: روند این انتخاب در روزهای آینده در مجلس انجام خواهد شد.

دیوان محاسبات کشور از زیر مجموعه های مجلس شورای اسلامی است که رئیس و دادستان آن در ابتدای هر دوره مجلس با رای نمایندگان انتخاب می شوند.

انتهای پیام/ک

منبع فارس

https://www.dana.ir/1624355
ارسال نظر
نظرات