شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624398

ناکامی قوه قضاییه در برخورد با متجاوزان فاسد در قرقیزستان

ناکامی قوه قضاییه در برخورد با متجاوزان فاسد در قرقیزستان
مردی که در یک ویدئو به شدت با زن خود بد رفتاری کرده بود تنها به عفو مشروط محکوم شد. تحقیر، ضرب و شتم، به زور ربوده شدن برای ازدواج و حتی قتل زنان و دختران همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ مردی که در یک ویدئو به شدت با زن خود بد رفتاری کرده بود تنها به عفو مشروط محکوم شد.

فکر می کردیم پس از سال ها نظارت بر خشونت علیه زنان در قرقیزستان و اقدامات قانونی اندک علیه متجاوزین شرایط متفاوت شود اما اینگونه نشد.

به نظر می رسد این یک پرونده بسیار راحت است. یک بد رفتاری وحشتناک در ویدئویی ضبط شده بود. شواهد غیر قابل انکاری در مورد جرم یک مرد وجود داشت و او منکر سوء استفاده از همسرش نشد. پلیس تنها به خاطر انتشار این فیلم و خشم مردم و نه به دلیل گزارش 2 روز پیش این زن مبنی بر سوء استفاده از وی، فرد متجاوز را دستگیر کرد. آنها سرانجام این مرد را به رفتار ظالمانه که مجازات آن زندان است متهم کردند، اما پس از 2 روز محاکمه او را آزاد کردند و اکنون آزادانه در خیابان قدم می زند.

دادگاه او را محکوم و فقط دستور 2 سال آزادی مشروط که نیاز است وی به طور مرتب توسط پلیس بررسی شود را صادر کرد. چنین حکم‌هایی نشان می دهد که در قرقیزستان مردی که همسر خود را کتک می زند، او را مجبور به تحمل سنگینی لاستیک و آجر می کند و به او آب فراوانی می خوراند (تمام اینها در فیلم بود) هیچ هراسی از عواقب آن ندارد.

خشونت خانگی در قرقیزستان فراگیر است و زنان و دختران هنگام تلاش برای درخواست کمک و دسترسی به عدالت با موانع متعددی مواجه هستند.

علیرغم اقدامات دولت در مقابله با خشونت خانگی، به جای اینکه این اقدام یک تجاوز جنایی باشد تنها یک تخلف که مجازات کمتری را در پی دارد به حساب می آید.

حتی با وجود این فیلم وحشیانه و انکارناپذیر، پلیس در این پرونده ابتدا متجاوز را به دلیل تخلف خشونت خانگی دستگیر کرد و تنها بعدا اتهامات را به رفتار ظالمانه ارتقاء داد.

اگر سیستم های اجرای قانون و عدالت در قرقیزستان شکایات مربوط به خشونت خانگی را جدی نگیرند، متجاوزان خانگی به دادگاه می روند اما به خاطر تخلف از قانون پاسخگو نخواهند بود و همچنان تحقیر، ضرب و شتم، به زور ربوده شدن برای ازدواج و حتی قتل زنان و دختران ادامه خواهد یافت و متجاوزان از مجازات رهایی می یابند.

هنگامی که ویدئوی آسیب زدن این مرد به همسرش پخش شد، خشم قابل توجهی در این کشور رخ داد. عصبانیت از ناکامی قوه قضاییه قرقیزستان در عدم پاسخگویی به این موارد نباید کمتر از خشم ناشی از این پرونده باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624398
ارسال نظر
نظرات