شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624405
استاندار یزد:

زمینه‌ها برای جذب بیشتر تسهیلات تبصره 18 در استان فراهم شود

زمینه‌ها برای جذب بیشتر تسهیلات تبصره 18 در استان فراهم شود
استاندار یزد در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه زمینه‌ها برای جذب بیشتر تسهیلات تبصره 18 در استان یزد فراهم شود، گفت: طرح کارورزی، فراهم‌سازی امکان اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری به‌منظور ارائه آخرین اقدامات و پیشرفت برنامه‌های تولید و اشتغال در قالب تبصره 18 در حوزه‌های مختلف و راهکارهای توسعه سرمایه‌گذاری در استان در قالب صدور مجوزهای بی‌نام، به ریاست استاندار یزد و با حضور اعضای کارگروه در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.

محمدعلی طالبی در این نشست گفت: اقدامات صورت گرفته در قالب تبصره 18 در برخی از حوزه‌ها همچون کشاورزی و صنعت مناسبت بوده و در برخی دیگر از حوزه‌ها همچون بازآفرینی شهری نیاز به اقدامات بیشتر است.

وی بابیان اینکه باید پیگیری مناسبی برای جذب تسهیلات تبصره 18 برای طرح‌های بازآفرینی شهری از سوی معاونت عمرانی، اداره کل راه و شهرسازی و همچنین فرمانداری‌ها، شهردارها، بانک مسکن و دیگر دستگاه‌های دخیل انجام شود افزود: با توجه به ظرفیت بالای بخش صنعت استان، بانک‌ها پیگیری‌های لازم برای جذب منابع بیشتر را داشته باشند.

استاندار یزد اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصاد دانش‌بنیان در استان، باید شاهد جذب بیشتر تسهیلات تبصره 18 در این حوزه باشیم و اینکه تفویض اختیار به استان در راستای جذب تسهیلات تبصره 18 در حوزه گردشگری دنبال می‌شود.

طالبی در ادامه با اشاره به اینکه هدف طرح کارورزی فراهم‌سازی امکان اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده است عنوان کرد: با توجه به آمار بالای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در یزد، استان می‌تواند بهره‌برداری خوبی از این طرح داشته باشد.

وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در استان برای استخراج پروژه‌هایی به‌منظور توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیل در شروع به کار آن‌ها در قالب مجوزهای بی‌نام صورت گرفته و این جریان می‌تواند چراغ راهی برای آینده استان یزد باشد.

استاندار یزد در پایان گفت: مقرر شد در جلسه آینده موضوعات مربوط به اشتغال شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مربوط بررسی می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624405
ارسال نظر
نظرات