شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624442
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان یزد تشریح کرد

جزئیات پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل فاقد بیمه در یزد

جزئیات پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل فاقد بیمه در یزد
فریبا آیت‌اللهی گفت: کسب و کارهای فاقد بیمه شده می‌توانند برای ثبت‌نام جهت استفاده از تسهیلات به سامانه کارا مراجعه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، فریبا آیت‌اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: کسب و کارهای فاقد بیمه شده می‌توانند برای ثبت‌نام جهت استفاده از تسهیلات به سامانه کارا مراجعه کنند.

وی درباره شرایط پرداخت این تسهیلات افزود: کسب و کارها باید از دستگاه‌های اجرایی دارای مجوز فعالیت و در سال گذشته و سال جاری فعال باشند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد درباره میزان تسهیلات هم عنوان کرد: به ازای هر فرد شاغل برای اشخاص حقیقی خویش‌فرما یا خوداشتغال 6 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

آیت‌اللهی ادامه داد: برای واحدهای کسب وکاری که امکان اثبات رابطه کارفرما و کارکن وجود ندارد صرفا به کارفرما مبلغ 6 میلیون تومان پرداخت می‌شود و برای واحدهایی که امکان اثبات رابطه کارفرما و کارکن وجود دارد به ازای هر شاغل می‌توانند 8 میلیون دریافت کنند.

وی اظهار داشت: نرخ سود دریافت تسهیلات پرداختی 12 درصد است که تا پایان تیرماه به کسانی که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده باشند تسهیلات پرداخت می‌شود و فرصت بازپرداخت تسهیلات اعطایی نیز 24 ماه است و بازپرداخت از آبان ماه شروع می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624442
ارسال نظر
نظرات