شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624454
استاندار مرکزی خبر داد؛

کاهش ۹۵ درصدی هزینه های درمان ناباروری در اراک/ وضعیت استان مرکزی در مواجهه با کرونا نگران کننده است

کاهش ۹۵ درصدی هزینه های درمان ناباروری در اراک/ وضعیت استان مرکزی در مواجهه با کرونا نگران کننده است
استاندار مرکزی با اشاره به وضعیت شکننده استان مرکزی در مواجهه با بیماری کرونا، گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد و شاهد توسعه و پیشرفت بیماری در استان باشیم، علیرغم میل ولی ناچاریم برخی محدودیت های قبلی را بازگردانیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ صبح امروز سید علی آقازاده در مراسم افتتاح بخش «مگا آی سی یو» بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، گفت: امروز شاهد دو اتفاق مهم و امیدوار کننده در حوزه درمانی و بهداشتی در شهر اراک و استان بودیم.

افتتاح مرکز ناباروری دولتی در اراک، هزینه ها را۹۵درصد کاهش می دهد

وی افزود: مورد اول مربوط به افتتاح اولین مرکزی ناباروری دولتی در استان بود. همانطور که می دانید زوج هایی که بچه دار نمی شوند برای درمان خود مجبور به مراجعه به مراکز خصوصی بوده و متحمل هزینه های بسیار سنگین حتی تا صد میلیون تومان می شوند. ولی خوشبختانه امروز با افتتاح این مرکز درمانی دولتی هزینه ها ۹۵درصد کاهش می یابد و به ۵درصد مراکز خصوصی و حدود ۴ تا ۵میلیون تومان کاهش خواهد یافت که خبر بسیار مسرت بخش و امیدوار کننده ای برای زوج های جوان است.

افزایش ۳۰درصدی تخت های آی سی یو

استاندار مرکزی اضافه کرد: افزایش تخت های آی سی یو در بیمارستان آیت الله خوانساری کار مهم دیگری بود که امروز افتتاح شد و ۳۰درصد به تخت های آی سی یو اضافه شد و امیدواریم طی سه ماه آینده شاهد افزایش ۵۰درصدی تخت های آی سی یو باشیم.

وی با بیان اینکه ده تخت آی سی یو اهدایی خیرین سلامت است، ادامه داد: امیدواریم هیچ گاه نیازی به استفاده از این تخت ها وجود نداشته باشد ولی استان مرکزی و این بیمارستان نیاز به داشتن تجهیزات پیشرفته دارند تا در مواقع بحران بتوانند خدمات خوبی را به بیماران ارائه دهند.

در صورت لزوم، برخی محدودیت های کرونایی بازمیگردد/دو برابر شدن تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان

نماینده دولت در استان مرکزی با اشاره به وضعیت قرمز و اضطراری دو سوم استان های کشور به خاطر بیماری کرونا، گفت: استان مرکزی گرچه با همکاری مردم هنوز به این وضعیت نرسیده است، اما اگر این شیب صعودی ادامه دار باشد، پیش بینی می کنیم طی دو سه هفته آینده به وضعیت خطرناکی برسیم. لذا از مردم میخواهیم زدن ماسک که مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است را جدی بگیرند و در صورت حضور در فضاهای عمومی حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به ابتلای تعداد زیادی از پرسنل پزشک و پرستار به بیماری کرونا، گفت: این نگرانی وجود دارد که با ادامه این وضعیت نیرو به اندازه کافی برای رسیدگی به بیماران وجود نداشته باشد. در هفته گذشته تعداد بیماران مبتلا به کرونا ۲ برابر شد. بنابراین وضعیت نگران کننده ای را در استان داریم و از مردم میخواهیم همکاری ها در خصوص رعایت موارد بهداشتی خصوصا ماسک زدن را ادامه دهند تا بیش از این به کادر درمانی فشار وارد نیاید.

آقازاده در ادامه با اشاره به وضعیت شکننده استان مرکزی در مواجهه با بیماری کرونا، گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد و شاهد توسعه و پیشرفت بیماری در استان باشیم، علیرغم میل ولی ناچاریم برخی محدودیت های قبلی را بازگردانیم. لذا باید صبر کنیم تا ببینیم طی هفته های آینده وضعیت به چه شکلی پیش خواهد رفت. انءشاالله که وضعیت رو به بهبودی گذاشته و نیازی به اعمال مجدد محدودیت ها نباشد.

مردم با رعایت موارد بهداشتی و زدن ماسک به کادر درمان کمک کنند

وی با اشاره به خدمات ارزنده کادر پزشکی، پیراپزشکی و پرستاران، تصریح کرد: این افراد دوره چهار ماهه بسیار سختی را گذراندند و بیش از این هم شاید توان و تاب آوری نداشته باشند تا بتوانند ادامه بدهند. لذا مردم باید کمک کنند تا این وضعیت بدتر نشود. بهترین کمک هم رعایت پروتکل های بهداشتی است تا انءشاالله این فشار بر مراکز درمانی و کادر پزشکی و پرستاری کمتر شود.

آقازاده با اشاره به خستگی بیش از حد کادر درمان، تشریح کرد: همانطور که نیروهای داوطلب در ابتدای مقابله با کرونا در میدان بودند و پس از یکی دو ماه خسته شده و میزان کمک ها بسیار کمتر شد، امروز نیز کادر درمان بسیار خسته شده اند و ادامه این وضع ممکن است باعث مشکلاتی برای آنان شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر ضد عفونی مراکز عمومی توسط نیروهای شهرداری انجام می شود، گفت: این کار دو شب در هفته برای مقابله با کرونا صورت می گیرد ولی به طور کلی ادامه این روند هم خسته کننده و هزینه بر هست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624454
ارسال نظر
نظرات