شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624458
ادعای برخی اهالی منشاد:

احداث اورژانس در منشاد یزد به قنات روستا ضربه می‌زند

احداث اورژانس در منشاد یزد به قنات روستا ضربه می‌زند
برخی اهالی منشاد می‌گویند زمینی که قرار است روی آن اورژانس ایجاد شود چند حلقه قنات زیر آن است و این مسئله ضربه جدی به قنات وارد می‌کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، شیوه احداث پایگاه اورژانس و پد امدادی در روستای منشاد شهرستان مهریز، اعتراض برخی از اهالی این روستا را به دنبال داشته است.

یکی از اهالی روستا در همین ارتباط در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه احداث اورژانس باید در جای مناسبی باشد که مانع مردم نشود، اظهار داشت: احداث اورژانس 2هزار متر زمین نیاز دارد اما 30 هزار متر زمین ما را جهت این کار زیر نظر گرفته‌اند.

وی گفت: این زمینی که قصد احداث پد امدادی در آن دارند، متعلق به جد ما است و اثار کشت هم دارد؛ ما مخالف احداث اورژانس نیستیم بلکه حرف ما این است که اورژانس را چند صدمتر آن طرف‌تر زمین ما ایجاد کنند تا مانع ما نشوند.

این بومی روستای منشاد تأکید کرد: زمینی که قرار است روی آن اورژانس ایجاد شود چند حلقه قنات زیر آن است و این مسئله ضربه جدی به قنات وارد می‌کند؛ در واقع سرچشمه حیات مردم زیر این زمین است و ایجاد اورژانس در این مکان به معنای ضربه زدن به آب و ملک و زمین مردم است.

وی افزود: ما چند جای دیگر را برای احداث اورژانس پیشنهاد داده‌ایم و می‌توانند بروند آنجا احداث کنند چرا که اصرار ما این است که در این زمین پایگاه احداث نشود و ما اجازه نخواهیم داد.

این ساکن روستای منشاد با بیان اینکه تمام زمین پلاک‌بندی شده است و پلاک آن مشخص است، عنوان کرد: کارشناس آمده کارشناسی کرده و تأیید کرده که این زمین آثار کشت دارد و مشخص است که در آن کشت و کار می‌شده است.

وی تصریح کرد: اگر قصد خدمت به منشاد را دارند، این روستا مشکلات جدی‌تری مانند احداث درمانگاه و ترمیم راه‌ها را دارد، لذا به این مشکلات بپردازند.

گفتنی است قبل از این دهیار روستای منشاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون احداث اورژانس در این روستا گفته بود: ما مجوز اجرای عملیات را از آب منطقه‌ای گرفته‌ایم و رئیس سازمان اورژانس استان نیز نسبت به عدم حفر چاه و استفاده از منبع فاضلاب بدون آسیب دیدن قنات‌ها متعهد شده است.

وی افزوده بود: اکثریت مردم روستای منشاد خواستار احداث اورژانس و پد امدادی هستند اما بالاخره تعدادی با این کار ابراز مخالفت کرده‌اند این در حالی است که اورژانس عام‌المنفعه است و همه از آن استفاده می‌کنند.

همچنین رئیس سازمان اورژانس استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون آخرین وضعیت اجرای پایگاه اورژانس در روستای منشاد شهرستان مهریز عنوان کرده بود: اجرای این طرح در حال حاضر مشکل خاصی ندارد و در حال انجام است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624458
ارسال نظر
نظرات