شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624470

وضعیت بحرانی شالیزارهای ۴منطقه در صومعه سرا/ استقرار ۴موتور دیزلی برای حل مشکل کم آبی + فیلم

وضعیت بحرانی شالیزارهای ۴منطقه در صومعه سرا/ استقرار ۴موتور دیزلی برای حل مشکل کم آبی + فیلم
سرهنگ جهانبخش آرمان، فرمانده سپاه صومعه سرا گفت: شالیزارهای ۴منطقه ندامان، خراط محله، شارم و مهویزان در صومعه سرا وضعیت بحرانی دارد که سپاه حل مشکلات این محلات را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ جهانبخش آرمان در گفتگو با خبرنگار ۸دی در خصوص مشکل کم آبی شالیزارهای صومعه سرا و اقداماتی که سپاه انجام داد، اظهارکرد: در ارزیابی های اولیه بعد از ارسال گزارش هایی در خصوص مشکلات مردم به ویژه در حوزه آب یک بازدید میدانی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم برای ازبین نرفتن مزارع کشاورزان در کنار ارگان های دیگر با خود مردم همراه باشیم.

وی با اعلام اینکه ۴ منطقه در صومعه سرا  وضعیت بحرانی دارد که سپاه حل مشکلات این محلات را در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: این ۴ منطقه ندامان، خراط محله، شارم و مهویزان است که با تزریق حدود ۱۶ الی ۱۸ اینچ آب و مستقر شدن ۴ پمپ موتور دیزلی سعی کردیم مشکلات را حل کنیم.

فرمانده سپاه صومعه سرا ادامه داد: در منطقه شارم که ۹۶ هکتار است با استقرار موتور دیزلی مشکلات هدر رفتن و سوختن‌ مزارع کاملا حل شد و همچنین در شارم، خراط محله و مهویزان هم این مسئله حل شد.

سرهنگ آرمان افزود: در برخی از مناطق مانند ندامان در حوزه پایین دست بخاطر وسعت اراضی کشاورزی که بالغ بر ۲۵۰ هکتار است مشکل دارند.

سرهنگ آرمان ادامه داد: برخی از کشاورزان در این زمینه تماس گرفته اند و به آنها هم قول دادیم که در صورت صدور پروانه و مجوز که آب منطقه ای می دهد و سایر اقدامات مانند جانمایی و... سپاه پاسداران ناحیه آمادگی برای حفر چاه عمیق برای کشاورزان این منطقه دارد تا مشکلات آنها برای همیشه مرتفع شود.

وی تصریح کرد: یک دستگاه بیل بزرگ هم توسط سازمان و معاونت بسیج سازندگی به شهرستان می آوریم تا در بحث لایروبی و سایر موضوعات آبرسانی کمک کار باشد.

فرمانده سپاه صومعه سرا گفت: رسالت خود را در این می بینیم که همیشه در کنار مردم باشیم و با خوشحالی کشاورزان ما هم خوشحال می شویم امیدواریم بتوانیم سایر موضوعات در شهرستان را با مشارکت مردم و مسئولین مشکلات را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

فیلم
https://www.dana.ir/1624470
ارسال نظر
نظرات