شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624472

افتتاح 5 خانه کوه‌نوردی و 15 دیواره سنگ‌نوردی جدید برای فدراسیون

افتتاح 5 خانه کوه‌نوردی و 15 دیواره سنگ‌نوردی جدید برای فدراسیون
رییس فدراسیون کوهنوردی گفت: با حمایتی که از سوی وزارت ورزش صورت گرفت توانستیم 15 دیواره سنگنوردی را در چند استان به بهره‌برداری برسانیم و 5 خانه کوهنوردی را نیز توانستیم افتتاح کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و طبق اطلاع روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان؛ رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به موفقیت‌های این رشته در چند سال اخیر اظهار داشت: با حمایتی که از سوی وزارت ورزش صورت گرفت توانستیم 15 دیواره سنگنوردی را در چند استان به بهره‌برداری برسانیم و 5 خانه کوهنوردی را نیز توانستیم افتتاح کنیم.

وی در ادامه افزود: در رشته سنگنوردی توانستیم برای اولین بار برای سه دوره توسط رضا علیپور در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان شویم و در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز علیپور با درخشش توانست مدال طلا را کسب کند. علیپور رکوردشکنی که در مسابقات جهانی انجام داد هنوز بعد از 4 سال هنوز کسی نتوانسته رکورد او را جابجا کند و این افتخار بزرگی برای ایران محسوب می‌شود.

زارعی ادامه داد: در رده‌های پایه نیز اتفاقات بسیار مثبتی در رشته‌های صعودی داشتیم و با برگزاری المپیاد استعدادهای برتر توانستیم مستعدین را از سراسر کشور شناسایی کنیم. آینده خوبی را برای این استعدادها در آینده نزدیک متصور هستیم و آنها می‌توانند در مسابقات آسیایی و جهانی بدرخشند. ما سال گذشته 14 صعود به قله‌های هشت هزارمتری داشتیم و توسط محمدرضا صفدریان نیز توانستیم اولین مدال یخنوردی را در مسابقات جهانی به دست آوریم.

رییس فدراسیون کوهنوردی درخصوص این موضوع که فدراسیون کوهنوردی در همه حوزه‌ها در چهار سال گذشته عملکرد موفقی داشته است خاطرنشان کرد: دو اجلاس جهانی در ایران برگزار کردیم که با استقبال خوبی همراه شد و در طول چهار سال نیز چیزی حدود 150 هزار نفر در دوره‌های آموزشی ما شرکت کردند.

 

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1624472
ارسال نظر
نظرات