شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624501
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز خبر داد؛

ساخت بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور در تبریز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء

ساخت بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور در تبریز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز گفت: بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور از جمله ساخت مرکز دفن پسماند ویژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در تبریز در حال ساخت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با بیان اینکه مدیریت پسماند در همه جوامع نیازمند توجه و رسیدگی است اظهار داشت: بزرگترین پروژه زیست‌محیطی در سطح کشور در تبریز در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار تن زباله در تبریز به صورت روزانه تولید می‌شود افزود: مدیریت این حجم از زباله نیاز به استفاده از علوم روز و فناوری‌های لازم دارد در همین خصوص، احداث سلول دفن زباله، مهندسی 2و 3 و همچنین ساخت مرکز دفن پسماند ویژه از جمله مواردی است که به دست قرارگاه خاتم‌الانبیا به ارزش 100 میلیاردی در حال ساخت است.

اصغری با اشاره به لزوم بی‌خطرسازی پسماندهای ویژه از جمله پزشکی و صنعتی تاکید کرد: طبق قانون پسماند، بی‌خطرسازی پسماندهای ویژه برعهده تولیدکننده است بدین گونه که بیمارستان‌ها موظف به بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی خود هستند همچنین کارخانجات و واحدهایی که پسماند شیمیایی یا صنعتی تولید می‌کنند باید ابتدا بی‌خطرسازی کرده و سپس در اختیار عوامل سارمان پسماند قرار دهند.
 
مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز تصریح کرد: کرونا فرصت خوبی برای سنجس توانایی‌های مئدیریت پسماند بود، کادر درمان و صنایع با استفاده از زیرساخت‌های موجود در زمان کرونا می‌توانند مواد پسماندی خود را مدیریت کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1624501
ارسال نظر
نظرات