شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624537
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز مطرح کرد؛

عقاب طلایی؛ نماد جانوری البرز زیر تیغ انقراض/ گونه پلنگ در معرض تهدید است

عقاب طلایی؛ نماد جانوری البرز زیر تیغ انقراض/ گونه پلنگ در معرض تهدید است
فردین حکیمی گفت: متاسفانه قوچ و میش البرز مرکزی، کل و بز و قزل آلای خال قرمز در میان گونه‌های آسیب‌پذیر قرار دارند و پلنگ هم گونه در معرض تهدید به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز امروز سه‌شنبه به شناسایی 387 گونه جانوری تا پایان خردادماه در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه عقاب طلایی که از نماد جانوری استان ما است در لیست گونه های در معرض انقراض کشور قرار گرفته اند.

فردین حکیمی ماهی قزل آلای رنگین کمانی و خال قرمز، سیاه گوش، پلنگ، افعی البرزی، خرس قهوه‌ای و پلنگ را از گونه های شاخص استان دانست و افزود: از میان ۳۸۷ گونه شناسایی شده در البرز ۵۰ گونه در لیست گونه‌های حمایت شده قرار دارد که 43 مورد این گونه ها جانوری هستند.
 
وی با اشاره به اینکه از میان آمار مذکور ۲۹۵ گونه پرنده، ۳۶ گونه خزنده، سه گونه دوزیست و ۱۰ گونه ماهی وجود دارد، اظهار داشت: خوشبختانه استان البرز از نظر تنوع زیستگاهی دارای غنای گونه ای جانوری است اما متاسفانه قوچ و میش البرز مرکزی، کل و بز و  قزل آلای خال قرمز در میان گونه‌های آسیب‌پذیر قرار دارند و پلنگ هم گونه در معرض تهدید به شمار می‌رود.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز در خاتمه تصریح کرد: از گونه‌های جانوری شاخص که در زیستگاه استان البرز وجود دارد می‌توان به قوچ و میش البرز مرکزی،کل و بز، پلنگ، سیاه گوش، خرس قهوه ای، عقاب طلایی، کبک دری،کبک بحری، بالابان، افعی البرزی، آگامای قفقازی، قزل آلای خال قرمز و قزل آلای رنگین کمان اشاره کرد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1624537
ارسال نظر
نظرات