شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624556
استاندار مرکزی خبر داد

افزوده شدن سه هزار هکتار به فضای سبز شهر اراک/ضرورت استفاده از مراکز تحقیقاتی برای پژوهش‌ در زمینه کاهش آلودگی هوا

افزوده شدن سه هزار هکتار به فضای سبز شهر اراک/ضرورت استفاده از مراکز تحقیقاتی برای پژوهش‌ در زمینه کاهش آلودگی هوا
استاندار مرکزی گفت: بیش از ۳ هزار هکتار در طی دو سال گذشته به فضای سبز شهر اراک اضافه‌شده و این بسیار قابل‌تقدیر است و باید ادامه‌دار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیارآفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با اشاره به اینکه روند فعالیت کارگروه کاهش آلودگی هوا بسیار قابل‌قبول است گفت: کاهش قابل‌توجه آلودگی نشان از موفقیت این کارگروه است و در طی پنج سال گذشته خوشبختانه روند آلودگی هوای اراک روند بسیار مطلوبی است و این تصادفی نیست و ازاین‌جهت نیاز به تحسین دارد.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد روزهای آلوده در اراک ۱۰۵ روز، در سال ۹۶، ۶۳ روز، در سال ۹۷، ۴۷ روز و در سال ۹۸، ۵۳ روز است که تا پایان سال ۹۷ یک‌روند کاهش تدریجی را شاهد هستیم اما در سال ۹۸ به دلیل وجود یک پاییز نامطلوب در کل کشور شاهد افزایش تعداد روزها بودیم.

آقازاده اظهار داشت: در سال ۹۸ با توجه به خلأ شبکه‌سازی در نیروگاه ناچار به استفاده از مصرف مازوت در نیروگاه شدیم که در روند افزایش روزهای آلوده مؤثر بود و به دلیل حساسیت مردم و جامعه مبنی بر مصرف سوخت مازوت در نیروگاه با ورود دستگاه قضائی و شورای تأمین مصرف مازوت متوقف‌شده و اگر روزی ناچار به استفاده به مازوت باشد تنها از طریق حکم دستگاه قضائی امکان‌پذیر است.

استاندار مرکزی افزود: بیش از ۳ هزار هکتار در طی دو سال گذشته به فضای سبز شهر اراک اضافه‌شده و این بسیار قابل‌تقدیر است و باید ادامه‌دار باشد، همچنین اصلاح دیگ‌های آلوده آلومینیوم اراک یک اقدام بسیار خوب و در راستای احقاق حقوق مردم بود و باید روند انتقال آند تسریع شود که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم این کار انجام شود.

وی به وضعیت هوای شهر اراک از ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال ۹۹ به دلیل کاهش ترددها و کاهش فعالیت‌های صنعتی، اراک یکی از پاک‌ترین شهرها در کشور بودیم و از ۱۲۰ روز ابتدای سال ۹۹ بیش از ۱۰۱ روز هوای پاک و سالم داشتیم که امیدواریم این روند ادامه‌دار باشد.

آقازاده بر ضرورت استفاده از مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی برای پژوهش‌ها در کاهش آلودگی هوا تاکید و خاطرنشان کرد: کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی در جهت تأمین هوای پاک و سالم برای مردم تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و خوشبختانه عملکردها نشان از موفقیت تصمیمات این کارگروه دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624556
ارسال نظر
نظرات