شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:07 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624598
معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی :

نرخ مالیات بر خانه‌های خالی افزایش می‌یابد

نرخ مالیات بر خانه‌های خالی افزایش می‌یابد
معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر واحد‌های خالی زمانی بازدارنده است که اثر آن قابل توجه باشد بنابراین برای بازدارندگی و ضمانت اجرای بیشتر، باید میزان مالیات را افزایش داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر واحد‌های خالی زمانی بازدارنده است که اثر آن قابل توجه باشد بنابراین برای بازدارندگی و ضمانت اجرای بیشتر، باید میزان مالیات را افزایش داد.

محمود علیزاده افزود: در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی، متولی امر اسکان و املاک، وزارت مسکن و شهرسازی است و سامانه شناسایی واحد‌های خالی از سکنه باید توسط این وزارتخانه آماده شود و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

وی ادامه داد: این سامانه از نظر ساختاری آماده شد، اما هنوز محتوای آن که اطلاعات و شاخص‌هایی که بتواند تشخیص درست نسبت به واحد‌های خالی از سکنه داشته باشد، هنوز تکمیل نشده است تا بر اساس آن مطالبه مالیات از این واحد‌ها اجرا شود.

علیزاده اضافه کرد: دستگاه‌های دیگر هم باید اطلاعات خود را به این سامانه بدهند.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون، خانه‌های خالی از سکنه؛ خانه‌هایی هستند که مالکان بیش از دو واحد داشته باشند و آن را به مدت بیش از یک سال، خالی نگه داشته باشند و بر اساس قانون، شناسایی این واحد‌ها از طریق سامانه ایجاد شده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

پیش از این مجلس شورای اسلامی هم از یک طرح جدید برای افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی خبر داده بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624598
ارسال نظر
نظرات