شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 19:37 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624671

افتتاح فاز اول پروژه بزرگ دام‌پروری ۳ هزار رأسی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در زرندیه/ از تولید ۱۵ هزار تُن شیر و ۱۰۰۰ تُن علوفه در سال تا ایجاد ۲۲۰ شغل جدید

افتتاح فاز اول پروژه بزرگ دام‌پروری ۳ هزار رأسی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در زرندیه/ از تولید ۱۵ هزار تُن شیر و ۱۰۰۰ تُن علوفه در سال تا ایجاد ۲۲۰ شغل جدید
پروژه دام‌پروری صنعتی ۳۰۰۰ رأسی ستاد اجرایی فرمان امام در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح امروز در مراسمی با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ائمه جمعه و مقامات استان مرکزی، فاز اول پروژه دام‌پروری صنعتی ۳ هزار رأسی مولد، تولید علوفه به روش هیدروپونیک و آغاز عملیات طرح دانش‌بنیان تکثیر گاوهای ممتاز با روش تولید آزمایشگاهی جنین، در زرندیه به بهره‌برداری رسید.

 
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود ستاد اجرایی به مباحث استراتژیک حوزه کشاورزی، گفت: امروز فاز اول این پروژه ۳ هزار رأسی با ایجاد ۲۲۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم و تولید ۱۵ هزار تن شیر در سال افتتاح می‌شود.
 
وی افزود: با تکمیل دو فاز دیگر این مجموعه تا ۲۲ بهمن، برای ۶۰۰ نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم و سالانه ۳۵ هزار تن شیر تولید خواهد شد.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به بهره‌گیری از روش‌های نوین برای حل معضل علوفه دام در این مجتمع افزود: با استفاده از شیوه هیدروپونیک در این مجموعه سالانه ۱۰۰۰ تن علوفه با یک‌دهم نیاز به آبیاری معمول تولید می‌شود که می‌تواند روزانه ۴۸۰ گاو و گوسفند را تغذیه کند.
 
مخبر در خصوص سایر اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: با تلاش متخصصان دارویی ستاد اجرایی توانستیم ظرف ۸ ماه بیش از ۱۸۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در بحث واردات مواد اولیه دارویی داشته باشیم.
 
وی تأکید کرد: همچنین امسال با شعار "تبدیل هر خانه به یک کارگاه" ۶۵ هزار طرح خرد و خانگی در کشور ایجاد می‌کنیم که از این طریق ۲۵ هزار تن گوشت قرمز و ۵ هزار تن گوشت سفید تولید خواهد شد.
 
در ادامه این مراسم، فرخی معاون استاندار مرکزی گفت: حضور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان مرکزی همیشه منشأ خیر و برکت و اشتغال‌زایی برای مردم بوده است.
 
وی افزود: احیای کارخانجات نیمه تعطیل و طرح‌هایی که ستاد روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کند طرح‌های استراتژیکی است که در جنگ اقتصادی امروز، کشور به آنها نیاز دارد.
 
وی با تقدیر از الگوی ستاد در برخورد با ویروس کرونا گفت: اقدام ستاد در ارسال بسته‌های بهداشتی و معیشتی برای آسیب‌دیدگان کرونا، موجب دلگرمی مردم و الگویی برای همه دستگاه‌ها شد.
  • یبلیبل
  • یسبسیبس
  • سیبسیب
  • لیبلیبل
  • یسبسیب
  • نامه هنرمندان
  • ققققثف
  • لبیل
https://www.dana.ir/1624671
ارسال نظر
نظرات