شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624714
مدیرکل امور عشایری لرستان:

۲ هزار خانوار عشایری لرستان برق ندارند/توزیع پنل‌های خورشیدی

۲ هزار خانوار عشایری لرستان برق ندارند/توزیع پنل‌های خورشیدی
کریمی گفت: 2 هزار خانوار عشایری در سطح استان شناسایی شده که فاقد برق هستند و قرار است پنل‌های خورشیدی در اختیار عشایر قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با بیان اینکه ۸۴ هزار نفر جمعیت عشایر استان لرستان است اظهار داشت: سالانه ۱۲ هزار تن گوشت قرمز، ۲۹ هزار تن شیر، ۱۸ تن روغن حیوانی، ۱۸ تن عسل، ۱۵تن کشک و هزار و ۳۲ تن پشم توسط جامعه عشایری لرستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰هزارتن محصولات جامعه عشایری  در بازار عرضه می‌شود افزود: ۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت مالکیت عشایر است و ارزش ناخالص تولیدات عشایر لرستان ۵۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل امور عشایری استان لرستان عنوان کرد: اعتبارات ارزش افزوده ما سالانه سه و نیم میلیارد تومان است که بخش اعظمی از این اعتبار صرف مرمت راه‌های عشایری، احداث پل‌ها، احداث آب نما، ایجاد پنل‌های خورشیدی، تامین آب شرب و …می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش پنل‌های خورشیدی اقدامات خوبی در دست انجام است، با اداره برق استان هماهنگی لازم برای ساخت پنل‌های خورشیدی انجام شده است و بنا است پنل‌های خورشیدی ساخته و بین عشایر توزیع شود.

کریمی تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار خانوار در سطح استان شناسایی شده که فاقد برق هستند که بنا است امسال مناقصه با اداره برق برگزار و پیمانکار مشخص و پنلهای خورشیدی در اختیار عشایر قرار بگیرند واز نعمت برق بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624714
ارسال نظر
نظرات