شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:20 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624729
کارشناس مسائل مذهبی:

تحکیم بنیان خانواده با رعایت حجاب و عفاف/پوشش اسلامی بهترین حافظ بانوان از بیمار دلان است

تحکیم بنیان خانواده با رعایت حجاب و عفاف/پوشش اسلامی بهترین حافظ بانوان از بیمار دلان است
حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری گفت: پوشش اسلامی برای حفاظت بانوان از نگاه افراد بیمار دل بوده و به زن کرامت و بزرگی می بخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به وجود حجاب و عفاف در همه ادیان الهی، بیان کرد: از روزی که آدم از بهشت بیرون آمد، قرآن می فرماید اولین کاری که کردند خودشان را با برگ درخت پوشاندند پس می توان نتیجه گرفت که حجاب از زمان حیات بشر بوده است.

 وی افزود:  قرآن کریم به بانوان به رعایت سه نوع حجاب  برای حفظ کرامت و ارزش زن توصیه کرده است و از آنجایی که حجاب فقط حجاب لباس نیست، باید حجاب پوششی، حجاب گفتناری  و حجاب رفتاری رعایت شود.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم در آیه 31 سوره نور به زنان سفارش کرده است که زینت های خود را آشکار نسازند مگر آنچه به طور طبیعی مثل دست و صورت ظاهر است، روسری های خود را بر سر و گردن افکنده و آنها را بپوشانند و زینت های خود را جز برای شهر، برای دیگران آشکار نسازند.

بامری اضافه کرد: همچنین خداوند متعال در آیه 29 سوره احزاب به پیامبران سفارش کرده که به همسران، دختران و زنان مومن بگوید که روسری های بلند خود را جلو بیاورند و وقتی از خانه بیرون می روند خود را بپوشانند چرا که این امر باعث می شود که زن شناخته شود و بفهمند که این زن مسلمان و آزاده است.

وی با توجه به اثرات فردی، خانوادگی و اجتماعی حجاب، گفت:  وقتی فردی دارای حجاب است آرامش روحی را برای وی به دنبال دارد و می داند که با داشتن حجاب نگاه های هوس آلود دیگران نیست و دچار گناه اجتماعی نمی شود.

کارشناس مسائل مذهبی خاطر نشان کرد: تحکیم بنیان خانواده  و عدم بهره برداری دیگران با رعایت حجاب، ارزش و جایگاه زن را در خانواده بیشتر می کند و فروپاشی کانون گرم خانواده نیز کمتر خواهد شد.

بامری سالم ماندن جامعه از فساد را از اثرات رعایت حجاب در اجتماع دانست و تصریح کرد:  بانوان نیز در گفتار و نحوه حرف زدن  باید دارای حجاب گفتاری باشند، با ناز و عشوه با نامحرم صحبت نکنند.

وی اذعان کرد: خداوند به پیامبر توصیه کرده است که به زنان خهودپپپود سفارش کند که به گونه هوس انگیز سخن نگویند، صداهای خود را نازک نکنند تا بیمار دلان و کسانی که دارای مرض هستند و قلبشان سیاه است به آنها طمع نورزند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1624729
ارسال نظر
نظرات