شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624734
سرپرست آب و فاضلاب استان یزد اعلام کرد

رفع مشکل افت فشار آب در اردکان یزد کمتر از یک ماه دیگر

رفع مشکل افت فشار آب در اردکان یزد کمتر از یک ماه دیگر
محمد فاتحی گفت: تا اواسط مردادماه، به بهره برداری از چند پروژه، مشکل اصلی فشار آب در شهر اردکان حل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، کیفیت پایین و افت فشار آب، مشکلی است که این روزها اعتراض مردم اردکان را به دنبال داشته است.

بهروز شهابی‌زاد فرماندار اردکان در همین ارتباط عنوان کرد: شهرستان اردکان بدترین چاه‌های آبی در سطح استان دارد و با ترکیب این چاه‌ها با آب انتقالی، باز هم آب تقریبا با EC نزدیک به 2هزار، تحویل مردم داده می‌شود که از نظر کیفیت در سطح استان در رده بسیار پایینی است.

اما محمد فاتحی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد درباره برنامه‌های این مجموعه جهت رفع مشکل آب در اردکان گفت: جهت ارتقای پایداری آب شرب در اردکان، قرار است چهار پروژه با توجه به اولویت زمان‌بندی و اثربخشی به سرعت اجرا شود.

وی افزود: اولین پروژه، بهره‌برداری از خط انتقال جدید آب انتقالی به شهر اردکان است که با تأمین اعتبار 5 میلیارد ریال، قرار است در کمتر از یک ماه توسط شرکت آب منطقه‌ای یزد اجرا شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد اضافه کرد: تکمیل و بهره‌برداری از فاز یک ایستگاه پمپاژ شهر اردکان، طرح دیگری است که تا اوایل مردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید و با بهره‌برداری از این طرح مشکل اصلی تأمین فشار آب در شبکه توزیع شهر اردکان رفع خواهد شد.

فاتحی اظهار داشت: اقدام دیگر تجهیز یک حلقه چاه در شهر اردکان است که تا اواخر مردادماه انجام خواهد شد؛ همچنین بهره‌برداری از یک مخزن ذخیره آب به حجم 10 هزار مترمکعب در اواسط سال جدید، در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه امید می‌رود با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، مشکل تأمین آب شرب پایدار در اردکان حل شود، عنوان کرد: تا اواسط مردادماه با بهره‌برداری از دو پروژه یاد شده، مشکل اصلی فشار آب در شهر اردکان حل خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1624734
ارسال نظر
نظرات